Slaninu si můžete dopřát bez výčitek. Převratný názor potvrzuje, že její konzumace není vůbec špatný nápad

Fotografie: Depositphotos

Odevšad z médií se na nás valí informace o tom, jak moc zdraví škodlivé jsou živočišné tuky. Odborníci ale přišli na to, že slanina je ve skutečnosti pro lidské tělo prospěšná.

Zapomeňte na to, že živočišné tuky zkrátí váš život, protože vám ucpou cévy a způsobí srdeční nemoci. Poslední zjištění říká, že ti, kdo pravidelně konzumují tuk, netrpí tolik poruchami srdečního svalu a mají lepší krevní oběh, potvrzuje lékař Kris Gunnars. Stačí se jen zamyslet nad tím, proč naši předkové, kteří běžně slaninu jedli, bývali zdravější než dnešní lidé.

Co všechno slanina obsahuje

Slanina obsahuje kyselinu arachidonovou, která patří do skupiny omega-6 mastných kyselin. Díky tomu zlepšuje odolnost těla a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Když je konzumována v malém množství (ne že sníte na posezení půl kilogramu slaniny), stimuluje krevní oběh a posiluje svalový tonus. Protože obsahuje hodně selenu, posiluje slanina imunitní systém a odstraňuje toxiny z těla kuřáků.

Lék na bolavé klouby

Slanina také pomáhá snižovat bolestivost kloubů. Vyzkoušejte si pomazat na noc klouby pomletou slaninou smíchanou se lžičkou medu. Pak místo přikryjete celofánem a převážete látkou a necháte působit do rána. Bolest by měla díky tomuto léčivému obkladu ustoupit.

I kašel slanina léčí

Když trpíte na kašel, stojí za to vyzkoušet recept našich babiček. Ty neměly po ruce žádné léky z lékárny a musely si umět poradit. Využily tedy toho, co jim nabídla domácnost. Při kašli položte tenký plátek slaniny na hruď nebo krk a přikryjte ho plastovou fólií a látkou. Nechte působit alespoň dvě hodiny. Nemocnému by se mělo ulevit.

Fotografie: Freepik

Léčba ostruhy na patě

Ostruhy na patách jsou bolestivým problémem. Lze ho zmírnit pomocí domácího prostředku s použitím slaniny. Sto gramů nesolené slaniny nakrájíte na malé kousky a smícháte se syrovým vejcem a jedním deci octa.

Směs postavíte na místo chráněné před sluncem a necháte louhovat, dokud se slanina nerozpustí. Pak nohy na malou chvíli namočíte do horké vody a poté namažete problémovou část připravenou směsí. Takto budete postupovat po dobu jednoho týdne.

Zdroj: Healthline