Zřejmý přebytek kůže se podepsal na vzhledu miminka. Muž nyní vede zcela normální život

Fotografie: Kimberly Vardeman / Creative Commons / Attribution 2.0

Tato matka porodila syna s velmi záhadným problémem, a to do takové míry, že ho nikdo nedokázal vysvětlit. Během několika let se z něj však stal pohledný muž.

Tomm Tennent z daleké Austrálie byl po svém narození jednou velkou lékařskou záhadou – nikdo totiž nedokázal vysvětlit, proč se narodil s takovým množstvím nadbytečné kůže, že by pokryla i pětileté dítě. Rodiče sice díky ultrazvuku věděli, že se pravděpodobně narodí s vrozenou vadou, ale sami byli překvapení, když ho poprvé viděli. Přes mnoho obav a chlapcových útrap však Tomm vyrostl v pohledného muže a jeho nevšední vada dnes téměř není znatelná.

Abnormálně velká kůže

Tomm Tennent se narodil v nemocnici v jihovýchodní Austrálii v roce 1993 a lékaři byli zpočátku vadou, která ho postihla, velmi zmateni. Již z ultrazvukových snímků však bylo jasné, že něco není v pořádku – dokonce byla rodičům nabídnuta možnost přerušení těhotenství, ale po dlouhé diskusi se rozhodli, že si dítě nechají bez ohledu na možné následky. Přesto byli Debbie a Geoff navzdory všem přípravám v šoku, když svého malého chlapečka poprvé uviděli.

I přes to však motivovaní rodiče neustoupili a přijali svého syna takového, jaký je. Dalším problémem byla skutečnost, že lékaři netušili, co mohlo být příčinou abnormálního růstu kůže, a nikdo z nich se s podobným případem doposud nesetkal – nevěděli tedy, jakou léčbu pro něj zvolit, a proto se pustili do výzkumů. Malý chlapeček tak musel strávit dva a půl měsíce v nemocnici, kde podstoupil řadu vyšetření, a přesto vědci nebyli schopni najít žádnou odpověď. Tomm byl tedy doposud pravděpodobně jediným člověkem, který se s podobnou vadou kdy narodil.

Pevné sebevědomí

Navzdory nevysvětlitelné abnormalitě byl Tomm šťastné dítě, což bylo pro jeho rodiče největším zdrojem síly. Nakonec vyšlo po několika letech najevo, že nadměrnou tvorbu kůže mohl způsobit nadbytek kyseliny hyaluronové – k tomuto závěru došli poté, co byla u malého chlapce naměřena hladina téměř stokrát vyšší, než je průměr. O této látce je však obecně známo, že její produkce časem klesá, a proto lékaři i rodiče doufali, že jak bude Tomm růst, jeho příznaky se budou zlepšovat. A naštěstí tomu tak nakonec i skutečně bylo.

Ačkoliv i on sám si vždy myslel, že je v pořádku vypadat trochu jinak, ne všichni jeho názor sdíleli. To byl také důvod, proč byl malý chlapec často vystavován mnoha posměškům a byl šikanován spolužáky. Jelikož měl však velmi pevné sebevědomí, snažil se i přes to zapojit do her ostatních dětí, a časem si tak získal přátele. Jeho rodiče proto byli velmi rádi, neboť neustále viděli své dítě s mnoha přáteli a plné energie. Přesto pravděpodobně nikdy nezapomene na incidenty, které se mu během života přihodily.

Dnes je pohledný muž

Chlapec si však vedl velmi dobře a postupem času se jeho stav stával méně nápadným. Kromě toho byli na něj jeho rodiče čím dál více hrdější, neboť věděli, že i přes své vady si vede dobře a snaží se žít normální život. Dnes je Tomm dospělý, šťastně ženatý muž plný elánu a mnozí o něm hovoří, že je velmi pohledný. Jeho cesta životem však byla trnitá a sám přiznává, že některé kritické momenty na něm zanechaly velké šrámy.

Zdroj: Twice

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]