Záněty dásní se nevyplácí podceňovat. Následky mohou výrazně ovlivnit celkové zdraví

Krvácení dásní je velmi nepříjemný problém. Hlavně pro jeho bolestivost. Většinou si za něj můžeme sami. A to tím, co děláme, nebo také neděláme. Podívejme se společně co ho může způsobovat. Až to zjistíte, stačí se těmto věcem jenom vyvarovat a vše bude opět v pořádku. To, co krvácivost dásní způsobuje, je celkem různorodé.

Nedostatečná ústní hygiena

Je to jednoduché. Pokud si nedostatečně nebo špatně čistíte zuby, nepoužíváte ústní vodu, nebo mezizubní kartáčky, mluvíme o nedostatečné hygieně. Potom se celkem brzy objeví krvácení dásní. Zlepšete své chování vůči ústní dutině a problémy mohou velmi brzy vymizet. Správné čištění není složité. Důležitá je pravidelnost, technika a také dostatek času.

Hormonální změny

Ty velmi často neovlivníte, jelikož mohou souviset třeba s přechodem, ale i s těhotenstvím, nebo s možnou pubertou. Potom tu jsou ale takové změny, které už ovlivnit můžete. Vlivem špatné životosprávy vaše tělo funguje špatně a pak tvoří hodně nebo naopak málo určitých hormonů. Toto je nutné optimalizovat. Zlepšete zdraví svého těla a eliminujete problémy v ústní dutině.

Špatné stravování

Ano, i to má vliv na krvácení dásní. Mnoho jídel může být nejenom přímo dráždivých a agresivních, ale může být také s minimem výživových hodnot. Potom mu chybí vitamíny a minerály. Ty následně nedostane ani vaše tělo a to znamená, že nemůže být zdravé. Krvácivost dásní je jeden z mnoha problémů, na který má vliv špatné stravování. Změna je snadná. Chtějte pestrou stravu, plnou ovoce a zeleniny.

Užívání léků

Léky mohou pomáhat, ale zároveň mohou i škodit. Často jsou plné různé chemie, která vaše tělo ovlivní. A může způsobit i tento problém. Někdo to může být přímo a někdy také nepřímo. Příkladem je třeba snížená tvorba slin, které jsou pro vaše ústa, zuby a také dásně mnohem důležitější, než si vůbec dokážete připustit. I na toto je dobré brát zřetel. Zkuste požádat lékaře o případnou náhradu, která není tak problémová.