Účinně na příznaky artritidy bez nutnosti užívaní léků

Fotografie: Freepik

Mezi mnohé nemoci, nejen pohybového ústrojí, se řadí také příznaky artritidy. Tato nemoc může způsobit bolesti kloubů, otoky, či vás dokonce může omezit v pohyblivosti. Je to velice nepříjemná nemoc a v případě podezření, že ji máte, byste se měli poradit se svým lékařem.

Výskyt nemoci

Artritida se vyskytuje u lidí napříč všemi věkovými kategoriemi bez ohledu na pohlaví. Bolest, kterou pociťujete při jakémkoliv cvičení, může být spojena s artritidou. Ovšem na každého jedince má tato nemoc jiný vliv a jinak se projevuje. Pokud dojde k propnutí kloubů či zatnutí svalů, může být, kvůli této nemoci, ovlivněn běžný průběh vašeho života.

Správné pečování o vaše klouby

V průběhu nemoci bývají svaly velmi ztuhlé, což může být velice nepříjemné. Klouby naopak čím dál více slábnou. Pokud jste diagnostikováni touto nemocí, musíte si dávat velký pozor na to, abyste si ji ještě více nezhoršili. Ohledně vašich pohybů byste se měli poradit s lékařem, protože pouze on vám nejlépe poradí, co pomůže léčení artritidy a co nikoli. Zde jsou rady, kterými můžete ovlivnit příznaky artritidy.

  • Odpočinout si
  • Znát své meze
  • Zacvičit si

Velice důležitým faktorem je snažit se držet svá záda rovně. Například pokud vám upadne nějaký předmět, je důležité rozložit svou váhu na obě strany stejně a následně se ohnout v kolenech. Je důležité, abyste při tomto pohybu měli stále rovná záda.

Prevence

Pokud proti této nemoci chcete nějak preventivně bojovat, vhodnou možností jsou vitamíny. Ty naleznete v každé lékárně. Samozřejmostí je dodržovat dávkování, které je uvedeno v balení, či to, které vám doporučí zdravotní sestra v lékárně.

Další vhodnou prevencí je dostatečný a pravidelný pohyb. Pokud budete tyto dvě prevence dodržovat, markantně tím snížíte šanci na to, že tuto nemoc dostanete.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]