Z pozření vepřového masa dostal ukrutné křeče. Odborníci varují před těmito produkty

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Velmi smutná událost potkala mladého muže, který snědl nedopečené vepřové maso. Kvůli přítomnosti larev bohužel i přes pomoc nemocničních odborníků zemřel.

Jak všichni víme, konzumace syrového masa může mít fatální dopad na lidské zdraví, a to, co se stalo tomuto mladému chlapci, je toho očividným příkladem. Poté, co totiž snědl velké množství nedopečeného vepřového masa, ho začaly trápit neustálé bolesti hlavy – nikdo však nečekal, že se jednalo o dopad přítomnosti larev, které se usadily v jeho mozku a po několika týdnech mu způsobily smrt. O smutném příběhu, jenž zasáhl celou naši redakci, nedávno informoval polský web Burbonik.

Nedovařené maso a lidské zdraví

Nedovařené či nedopečené maso může obsahovat parazity a jejich larvy, které se po konzumaci mohou usadit v těle člověka a následně poškodit důležité orgány. V případě tohoto chlapce mu sežraly část jeho mozku, což však vyšlo najevo až poté, co náhle dostal nepříjemné křeče. Mladík byl sice okamžitě převezen do nemocnice, ale lékaři v této fázi již bohužel nemohli nic dělat. Provedli také magnetickou rezonanci, jejíž výsledky sdílel odborník na svém účtu X – snímky vám se vší pravděpodobností vyrazí dech.

Magnetická rezonance odhalila šílené výsledky

To, co bylo vidět na fotkách chlapcova mozku, byl typický příznak neurocysticerkózy, běžně známé jako cysticerkóza. Jedná se o extrémně nebezpečný stav, který obvykle vede ke smrti. Dochází k němu v momentě, kdy se larvy parazitů dostanou do mozku po konzumaci masa, jež nebylo řádně tepelně upraveno. O rizikách tohoto nebezpečného problému jsme na našem webu ZdravéStravování.eu psali již několikrát a doporučujeme vám na něj při vaření nezapomínat.

K závažnosti tohoto onemocnění přispívá také skutečnost, že jsou larvy schopny žít v těle člověka bez příznaků do doby, než dostatečně zesílí, načež ovládnou nervovou soustavu a mozek tak, že ho začnou kousek po kousku požírat. A jelikož paraziti poškozují důležité fragmenty mozku, mohou způsobit neobvyklé neurologické příznaky, jako jsou právě křeče nebo také únava a záchvaty.

Starší ženě s depresemi provedli rentgen mozku. Vyoperovali jí 8 centimetrů dlouhou škrkavku

Fotografie: Pixabay

Rizika cysticerkózy

Cysticerkóza je nebezpečné onemocnění prasat, které se u lidí vyskytuje vzácně. Pacienti se mohou nakazit zpravidla konzumací špatně připraveného masa, jež obsahuje zárodky parazitů. Ty po vniknutí do těla začnou požírat potravu procházející trávicím traktem, a jakmile se dostatečně vyvinou, mohou se dostat do různých částí těla, kde napáchají značné škody.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]