Snadné, ale účinné cviky pro ženy po čtyřicítce

Ať už jste v jakémkoliv věku, měly by být vhodné cviky pro ženy běžnou součástí vašeho života. Pozor však na jednu věc. S přibývajícím věkem může být složitější si na cvičení najít čas, chuť i energii. Možná také navíc hledáte způsob, jak cvičit skutečně efektivně, aby vám minuty strávené cvičením skutečně pomohly s problematickými partiemi. Pro ženy po 40 nabízíme těchto pět efektivních cviků. Pomohu zpevnit tělo, zrychlit metabolismus a zároveň nezatěžují klouby.

Ve čtyřiceti letech ženy procházejí velkými změnami. Tělo prokazatelně slábne a stárne, což se může projevovat například hormonálními výkyvy, zvyšující se hmotností, zkracováním svalů, ubýváním kostní hmoty a kornatěním cév, celkovou únavou a dalšími projevy. I když je udržování kondice těžší, je nutné neztrácet motivaci a hledat cesty, jak si pohyb zpříjemnit.

Bříško, hýždě a stehna

Pro každou ženu jsou právě tyto partie nejkrizovější. Tento cvik je snadný a procvičí všechny zmíněné oblasti. Začínáme v pozici pejska, takže na všech čtyřech. Dávejte si pozor, abyste se neprohýbali v zádech. Střídavě zvedejte pravou a levou nohu ohnutou v koleni. V horní pozici vždy vydržte několik vteřin a poté vraťte zpět na zem. Opakujte celkem dvacetkrát.

Pružná páteř

Někdy je tento cvik známý také jako pozice kobry. Začínáte na bříšku s lokty vzepřenými o podlahu. Natáhněte se na rukou a podívejte se před sebe. Přitom se výrazně prohněte v zádech, ale určitě se nezaklánějte. V pozici kobry vydržte asi pět sekund a poté se zase vraťte na břicho.

Protažení stehen

Lehněte si na záda a pevně je přitiskněte k podložce. Střídavě přitahujte k bradě jedno i druhé koleno, ale zároveň nijak nepohybujte hlavou. Ideálně tak protáhnete a uvolníte zadní stranu stehen.

Záda a bříško

V podstatě jde o pozici svíčky bez zvedání beder ze země. Ležte na zádech a jednu nohu zvedněte kolmo k vašemu tělu do vzduchu. Za několik sekund přidejte i druhou nohu a v této pozici chvíli vydržte. Prodýchejte celou pozici a opatrně zase spusťte nohy k zemi. Opakujte celé cvičení dvacetkrát.

Pevné bříško

S tímto cvikem dosáhnete nejen pevnějšího bříška, ale také lepší koordinace. Začínáte na všech čtyřech a zvednete pravou a levou ruku současně. Důležité je dobře držte rovnováhu. Proto se snažte najít očima pevný bod na podložce, to vám pomůže nespadnout. Poté vyměňte nohu a ruku. Celé cvičení zopakujte také dvacetkrát.

Co vám pravidelné cvičení přinese? Daleko více než si myslíte. Nejde jen o pevné tělo, ale cvičení má o mnoho více benefitů.

  • úleva pro srdce a zlepšení funkce krevního oběhu
  • odbourání stresu
  • pozitivní účinek na křečové žíly a únavu nohou
  • zlepšení trávení

Proto nepodceňujte pravidelnou fyzickou aktivitu ani po čtyřicítce. Mnohokrát se vám to vrátí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]