Snadné, ale účinné cviky pro ženy po čtyřicítce

Ať už jste v jakémkoliv věku, měly by být vhodné cviky pro ženy běžnou součástí vašeho života. Pozor však na jednu věc. S přibývajícím věkem může být složitější si na cvičení najít čas, chuť i energii. Možná také navíc hledáte způsob, jak cvičit skutečně efektivně, aby vám minuty strávené cvičením skutečně pomohly s problematickými partiemi. Pro ženy po 40 nabízíme těchto pět efektivních cviků. Pomohu zpevnit tělo, zrychlit metabolismus a zároveň nezatěžují klouby.

Ve čtyřiceti letech ženy procházejí velkými změnami. Tělo prokazatelně slábne a stárne, což se může projevovat například hormonálními výkyvy, zvyšující se hmotností, zkracováním svalů, ubýváním kostní hmoty a kornatěním cév, celkovou únavou a dalšími projevy. I když je udržování kondice těžší, je nutné neztrácet motivaci a hledat cesty, jak si pohyb zpříjemnit.

Bříško, hýždě a stehna

Pro každou ženu jsou právě tyto partie nejkrizovější. Tento cvik je snadný a procvičí všechny zmíněné oblasti. Začínáme v pozici pejska, takže na všech čtyřech. Dávejte si pozor, abyste se neprohýbali v zádech. Střídavě zvedejte pravou a levou nohu ohnutou v koleni. V horní pozici vždy vydržte několik vteřin a poté vraťte zpět na zem. Opakujte celkem dvacetkrát.

Pružná páteř

Někdy je tento cvik známý také jako pozice kobry. Začínáte na bříšku s lokty vzepřenými o podlahu. Natáhněte se na rukou a podívejte se před sebe. Přitom se výrazně prohněte v zádech, ale určitě se nezaklánějte. V pozici kobry vydržte asi pět sekund a poté se zase vraťte na břicho.

Protažení stehen

Lehněte si na záda a pevně je přitiskněte k podložce. Střídavě přitahujte k bradě jedno i druhé koleno, ale zároveň nijak nepohybujte hlavou. Ideálně tak protáhnete a uvolníte zadní stranu stehen.

Záda a bříško

V podstatě jde o pozici svíčky bez zvedání beder ze země. Ležte na zádech a jednu nohu zvedněte kolmo k vašemu tělu do vzduchu. Za několik sekund přidejte i druhou nohu a v této pozici chvíli vydržte. Prodýchejte celou pozici a opatrně zase spusťte nohy k zemi. Opakujte celé cvičení dvacetkrát.

Pevné bříško

S tímto cvikem dosáhnete nejen pevnějšího bříška, ale také lepší koordinace. Začínáte na všech čtyřech a zvednete pravou a levou ruku současně. Důležité je dobře držte rovnováhu. Proto se snažte najít očima pevný bod na podložce, to vám pomůže nespadnout. Poté vyměňte nohu a ruku. Celé cvičení zopakujte také dvacetkrát.

Co vám pravidelné cvičení přinese? Daleko více než si myslíte. Nejde jen o pevné tělo, ale cvičení má o mnoho více benefitů.

  • úleva pro srdce a zlepšení funkce krevního oběhu
  • odbourání stresu
  • pozitivní účinek na křečové žíly a únavu nohou
  • zlepšení trávení

Proto nepodceňujte pravidelnou fyzickou aktivitu ani po čtyřicítce. Mnohokrát se vám to vrátí.Řekněte ostatním, co si myslíte