Prostředky, které bojují proti depresi: Stimulujte serotonin, hormon štěstí a snižte tak projevy nebezpečné úzkosti

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době mnoho lidí trápí psychické problémy. Řeší je nejčastěji léky, které však nejsou nutné. Mohou totiž využívat bylinky. Ty umí působit podobně jako prášky, říká psycholog Timothy J. Legg.

Psychická onemocnění jsou v dnešní době u mnoha lidí léčena pomocí předepsaných léků. Tyto osoby nejčastěji trápí deprese a úzkosti. Pokud se tento problém neřeší, může se ještě více zhoršit. Jestliže se to týká i vás, měli byste vyhledat pomoc odborníka. Ještě předtím, než se k němu vydáte, však můžete zkusit přírodní produkty. Těmi jsou bylinky, které umí v těle fungovat podobně jako antidepresiva a další prášky. Zjistěte, které bylinky dokážou pomoci při depresích.

Rozchodnice růžová je prospěšná pro zdraví

Tato rostlina je považována za léčivou bylinu a má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Zmírňuje příznaky depresí a lidé po ní lépe zvládají stresové situace. Díky ní si můžete zlepšit zdraví, protože stres škodí téměř všemu. Rozchodnice může mít dokonce i antidepresivní účinky.

Fotografie: Pixabay

Z některých výzkumů vyplynulo, že doplňky stravy s rozchodnicí mohou být pro osoby s depresí prospěšné. Lidé by po ní měli mít i lepší náladu. Jedna studie ukázala, že dlouhodobé užívání doplňků stravy s touto bylinou výrazně snižuje příznaky depresí a úzkostí.

Šafrán stimuluje serotonin

Většina lidí si šafrán představí jako jasně zbarvené koření. To obsahuje antioxidační látky. Šafrán se také ukázal jako dobrý přírodní lék na deprese. Ze studií vyplynulo, že dokáže stimulovat serotonin. Bylo zjištěno, že významně snižuje depresivní příznaky u dospělých ve srovnání s placebem. Má téměř stejné účinky, jako kdybyste užívali antidepresiva.

Fotografie: Pixabay

Vitamín D postrádá mnoho lidí

U většiny lidí je problémem nedostatek vitamínu D. Pro člověka je to základní živina, která hraje v těle mnoho důležitých rolí. Hodně lidí s depresí neví, že vitamín D je pro ně prospěšný. A právě tito lidé mají nedostatek vitamínu D nejčastěji. Ten dokáže bojovat proti depresi několika způsoby. Pokud máte potíže se špatnou náladou a depresemi, zkuste začít tento vitamín pravidelně užívat. Pomůže vám i častější pobyt na sluníčku.

Fotografie: Pixabay

Vitamín B je dalším pomocníkem na deprese

Tento vitamín má velký vliv na lidskou náladu. Vitamín B, včetně kyseliny listové, B12 a B6, stimuluje serotonin a další látky, které jsou pro lidské zdraví prospěšné. Nedostatek tohoto vitamínu zvyšuje riziko deprese. Proto si pravidelně vitamín B doplňujte, a snížíte tak příznaky deprese. Jestliže užíváte antidepresiva, můžete k nim přidat i tento vitamín. Mnohem více tak potlačíte špatnou náladu a ostatní příznaky deprese.

Fotografie: Pixabay

Lidé s depresemi mají nedostatek zinku

Zinek je důležitý minerál pro zdraví mozku. Z jedné studie vyplynulo, že existuje spojitost mezi depresí a nedostatkem zinku. Nedostatek zinku může mít za následek zvyšování stresu a rozvoj deprese. Tento minerál má antioxidační a protizánětlivé účinky. V jedné z analýz, které se zúčastnilo 17 lidí, bylo zjištěno, že u lidí s depresemi je hladina zinku mnohem nižší než u lidí bez tohoto onemocnění.

Zdroj: MedicalNewsToday