Nejčastější příznaky, které naznačují, že máte v těle nebezpečné parazity

Fotografie: Depositphotos

Parazit je žijící organismus, který má negativní dopad na složky v lidském těle. Podívejte se, jak vypadají příznaky jeho přítomnosti. Popsala je lékařka Stacy Sampson.

Světová zdravotnická organizace uvádí, že parazitární infekce jsou běžným problémem, který postihuje více než 3,5 miliardy lidí po celém světě. Parazit je organismus, který žije v jiném organismu a živí se jím. Ve skutečnosti tak spotřebovává tělesné živiny, což následně poškozuje celé tělo. Podívejte se na nejčastější příznaky toho, že máte parazity v těle, a zjistěte, jak se jich co nejlépe zbavit.

Příznaky, které poukazují na přítomnost parazitů v těle

Paraziti se vyskytují v mnoha různých formách. Daří se jim téměř ve všech orgánech, ale nejvíce se usazují v lidském střevě. Někteří z nich se živí červenými krvinkami a mohou v těle způsobit anémii, jiní se živí vaší zkonzumovanou potravou a mohou být neustále hladoví. Zde je 10 příznaků, které ukazují na přítomnost parazitů v lidském těle:

  • kožní problémy, jako jsou vyrážky, vředy, léze, ekzémy, suchá kůže,
  • špatná nálada a úzkost, včetně deprese, zapomnětlivosti, nervozita, neklid a výkyvy nálad,
  • vyčerpání, apatie a únava,
Fotografie: Freepik
  • menstruační problémy, zadržování vody, PMS, reprodukční problémy, problémy s prostatou, cysty a myomy, infekce močových cest,
  • průjem (parazité mají tendenci napadat střevní sliznici, a způsobovat tak břišní potíže včetně průjmu),
  • anémie,
  • problémy se svaly a klouby, včetně bolesti svalů, bolesti kloubů, artritické bolesti, svalových křečí, bolesti v oblasti pupku a necitlivosti rukou a nohou,
Fotografie: Freepik
  • poruchy spánku, jako je nespavost a vrzání zubů během spánku,
  • syndrom dráždivého tračníku (jedná se o nejčastější ukazatel přítomnosti parazitů v těle, střevní paraziti se totiž přichytávají na sliznici střeva, a způsobují tak zánět),
  • problémy s hmotností a chutí k jídlu, jako je ztráta chuti k jídlu nebo zvýšená chuť k jídlu, dlouhodobá obezita a neschopnost zhubnout nebo přibrat na váze.
Fotografie: Pixabay

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda máte v těle parazity, je provést test stolice. Ten vám bez problémů udělá váš lékař, se kterým poté společně zjistíte, jaký typ parazitární infekce se ve vašem těle usadil.

Jak se parazitů co nejlépe zbavit

Ujistěte se, že jste z vašeho jídelníčku vyloučili cukr a zpracované potraviny, protože přesně to parazité milují. Vyřazením těchto potravin je tak jednoduše „vyhladovíte“, v důsledku čehož zemřou. Velmi důležitá je také konzumace potravin a bylin, které vytvářejí pro parazity nepřátelské prostředí. Doporučuje se zvýšit příjem ostružin, zázvoru, papáji, syrového zelí, kokosového oleje, semínek granátového jablka a aloe vera. Dbejte také na to, aby vaše strava obsahovala více vlákniny, která má schopnost vylučovat parazity z těla sama o sobě.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]