Bezbolestné postupy na odstranění bradavic jsou k nezaplacení. Fungují spolehlivě, výrůstky zmizí beze stopy

Fotografie: Depositphotos

Bradavice se obvykle vyskytují na rukou, v blízkosti nehtů, na chodidlech a na větších částech těla a nevypadají příliš esteticky. Lidé, kteří je mají, se jich snaží zbavit různými způsoby.

Virové bradavice, známé jako bradavice, jsou kulaté nebo podlouhlé ztluštěniny. Za jejich vznik je zodpovědný lidský papiloma virus (HPV). Vzhledem k tomu, že samotný virus je nakažlivý, bradavice se obvykle přenášejí na jiné lidi buď přímým kontaktem, nebo prostřednictvím předmětu, který přišel do styku s bradavicí. Riziko infekce je ještě větší, pokud dojde k poškození kůže. Chcete-li odstranit bradavice trvale, doporučujeme vám jednoduché domácí prostředky. Více prozradila lékařka Debra Sullivan.

V hlavní roli jedlá soda

Ploché bradavice jsou malé léze na kůži. Jsou mírně vypouklé, červenohnědé a vyznačují se plochým a bradavičnatým povrchem. Často se objevují na některých částech obličeje, ale mohou se vyskytovat i na rukou a krku. Bradavice nejsou závažným problémem, ale jsou nakažlivé a objevují se při oslabení imunitního systému. Naštěstí existuje mnoho přírodních ošetření bradavic, která mohou pomoci odstranit bradavice bez nutnosti agresivních metod. V následujícím článku se s vámi podělíme o tři nejlepší postupy, které můžete použít, když se s tímto problémem setkáte.

Pasta z jedlé sody

Stačí smíchat jedlou sodu s vodou a vytvořit pastu. Naneste ji na bradavici, přikryjte fólií a zajistěte obvazem. Směs nechte působit přes noc a ráno ji opláchněte. Ráno postup zopakujte a nechte ho působit celý den. Aplikujte až do úplného odstranění. Bradavice velmi rychle zmizí.

Soda a jablečný ocet

Vysoká koncentrace kyseliny v jablečném octu má schopnost ničit buňky bradavic. Zpočátku se při použití tohoto přírodního receptu bradavice zatvrdí a časem zmizí. Smíchejte v dlani trochu jedlé sody a jablečného octa. Míchejte, dokud se nezmění v hustou pastu, a naneste na bradavici. Přikryjte ji fólií a nechte ji přes noc nebo několik hodin odležet. Poté je opláchněte a znovu naneste čerstvou pastu. Opakujte, dokud bradavice nezmizí.

jablečný ocet
Fotografie: Freepik

Ricinový olej a jedlá soda

Mastné kyseliny a antioxidanty v ricinovém oleji v kombinaci s vitamíny a minerály obsaženými v jedlé sodě jsou účinným prostředkem proti bradavicím. Ricinový olej společně se sodou vytvoří lepkavou masku, která po nanesení na infikované místo pomáhá odstranit tyto výrony. Smíchejte 2 polévkové lžíce ricinového oleje se lžičkou jedlé sody a vytvořte směs, již poté nanesete na bradavici a překryjete obvazem nebo náplastí. Nechte působit přes noc a opakujte každý den po dobu jedno měsíce.

Zdroj: Healthline