Zelné listy v podprsence uleví od bolesti, která v životě potkala snad každou ženu

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste těhotná nebo kojíte, můžete se potýkat s nepříjemnými problémy, jako je zánět prsou či hemoroidy. V této chvíli přicházejí na pomoc zelné listy.

Ačkoli doba pokročila, rady vašich babiček jsou uplatnitelné i dnes. Pokud čekáte miminko nebo už jste hrdou maminkou a kojíte, jistě oceníte jakoukoli pomoc. V mládí vašich babiček neexistovaly žádné vychytávky z lékáren, které by jim pomohly s odstraněním hemoroidů nebo bolestí při kojení. Musely si poradit samy. A tak si začaly na prsa přikládat zelné listy, říká lékařka Debra Sullivan.

Proč si kojící ženy přikládají zelné listy na hruď?

Věřte tomu nebo ne, ale přikládání studených zelných listů na ňadra je velice užitečné, pokud vás trápí bolest prsou při kojení. Zelné listy se používají ke snížení otoku prsou a zmírnění bolesti a nepohodlí způsobených kojením. Kromě toho je tato metoda také velmi užitečná při bolesti a stresu zapříčiněném nošením nepohodlných podprsenek. Využít ji tedy mohou nejen kojící ženy.

Jak zelné listy používat?

První věc, kterou musíte udělat, je uložit listy zelí do chladničky na dobu 1 hodiny. Když jsou dostatečně chladné, je nutné oddělit vnější vrstvu, již můžete vyhodit do koše. Pak vyjměte několik listů zevnitř celé hlávky. Nyní je nutné listy umýt ve studené vodě. Tímto způsobem zajistíte, aby byly čisté a bez nečistot, pesticidů a zbytků hlíny.

Fotografie: Pexels

Následně vyřízněte díru uprostřed jednotlivých kusů, aby listy správně padly na vaše poprsí. Přiložte je na hruď, zabalte například gázou a nechte působit alespoň 20 minut. Co je velice důležité? Bradavky nechte odkryté. Zelné listy i gázu přiložte tak, aby byly bradavky vždy volné. Pokožka kolem nich tak zůstane suchá a neporušená. Po uplynutí potřebné doby zelné listy odstraňte. Aplikujte tuto léčbu, dokud si nevšimnete, že se cítíte lépe a zánět zmizel.

Zelné listy pomohou i s hemoroidy

Obklad ze zelných listů může pomoci těhotným ženám také s hemoroidy, které nejsou v období těhotenství nic překvapivého. Chladné zelné listy vložte mezi hýždě, oblékněte čisté spodní prádlo a jděte v klidu spát. Ráno listy vyjměte a konečník omyjte vlažnou vodou.

Zdroj: Healthline