Naučte se využívat sílu nejsilnějších přírodních antibiotik. Řadu z nich naleznete doma v kuchyni

Fotografie: Freepik

V minulosti nebyly dostupné všechny možné léky, které máme nyní, a přesto byli lidé schopni se léčit. Spoléhali se totiž mnohem více na přírodu.

I v darech přírody totiž nalezneme výborné pomocníky a bojovníky proti různým onemocněním. Některé potraviny jsou dokonce natolik silné, že se jim říká přírodní antibiotika. Cesta chemických léků vždy nemusí být ta správná, někdy bychom se ve snaze uzdravit se měli obrátit na přírodu. Velmi často je totiž nemoc pouze projevem vyčerpání a přepracování našeho organismu a ideálním pomocníkem na léčbu je klid. Podíváme se, co by nemělo v našem jídelníčku chybět.

Přírodní léky se běžně vyskytují v naší domácnosti 

Silné antioxidanty a bojovníci proti různým neduhům nejsou žádné exotické rostliny, ale naopak běžné potraviny, jež používáme v kuchyni. Mezi ně patří i cibule a česnek. Mají totiž nejen antibakteriální účinky, ale jsou ideálními preventivními doplňky naší stravy, které nás chrání před rakovinou. Během nemoci je také doporučeným pomocníkem kořen zázvoru. Ten lze konzumovat čerstvý, sušený, v prášku, ve formě extraktu, tinktury, oleje, ale dokonce i ve formě tobolky. Výborně působí proti bolesti, ale potlačuje také zánět a nevolnost.

Fotografie: Pexels

Pokud se na našem těle vyskytují bradavice, je dobré sáhnout po kokosovém oleji. Ten nám při vnitřním užití může pomoci bojovat rovněž se zánětem nebo kašlem. Proti zánětu také výborně funguje jablečný ocet. Díky obsahu kyseliny octové se používá i při problémech se dnou, artritidou nebo nepříjemným a nevzhledným akné. Sáhnout ale můžeme také po medu, ten se díky obsahu peroxidu vodíku hodí na ošetření řezných ran.

Pomocníky nalezneme i ve světě rostlin

Vsadit ale můžeme i na staré dobré bylinky. Například tymián je nejen antimikrobiální, ale také antiseptický a olej, který je z něho vyrobený, se používá především na ekzémy a akné. Při problémech se zuby a dásněmi je vhodné sáhnout po hřebíčku, jenž působí nejen proti bolesti, ale také snižuje zánět. Oblíbenou květinou je třapatkovka, známá spíše pod názvem echinacea. Ta pomáhá nejen na běžné nachlazení, ale také při léčbě senné rýmy, infekce uší nebo vedlejších nosních dutin. 

Fotografie: Pexels

Silný protizánětlivý, protiplísňový, ale dokonce i antivirový účinek má oreganový olej. Ten léčí nejen infekce, ale dokáže si poradit i s parazity. Pokud máme problémy se zažívacím traktem, je vhodným prostředkem pro naši úlevu olej z grapefruitových semen. Ten kromě pozitivního vlivu na trávení dokáže podpořit náš krevní oběh, snížit bolest kloubů, ale i ochránit naši pokožku před nebezpečným UV zářením. Pro léčbu infekce močových cest nebo průjmu sáhněte po vodilce kanadské, která je též velmi silným antibiotikem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]