Toxické potraviny, kterým se na 100 % vyhněte, pokud chcete mít zdravou pleť

Fotografie: Pixabay

Podívejte se na příznaky, které vypovídají o tom, jak váš trávicí systém zpracovává maso a masné potraviny. Pokud se u vás některý projeví, měli byste ihned jednat.

Bohužel je pravda, že někdy mohou být potraviny, které máte rádi, pro vás ve skutečnosti škodlivé. Určitě to znáte, když se najíte a z ničeho nic vám je nevolno nebo vám na těle vyskáče vyrážka. Abyste se však těmto nepříjemným pocitům vyhnuli a zajistili si zdravý vzhled, podívejte se na tyto potraviny, jejichž konzumaci byste měli zvážit. Možná budete překvapení, čemu všemu byste se měli vyhnout, říká lékařka Brunilda Nazario.

Všem známý alkohol

„Nadměrné pití alkoholu je jednou z nejhorších věcí, které můžete pro svou pleť udělat,“ říká Michaella Bolder, odbornice na péči o pleť. Bohužel poté, co vyprchají pozitivní pocity, které jste během pití alkoholu měli, zůstane mnoho vedlejších účinků. Zaprvé, alkohol narušuje správnou činnost hormonů, což v důsledku vede ke vzniku akné. Zadruhé, alkohol snižuje váš imunitní systém tím, že likviduje velmi důležité bakterie ve střevech (mikrobiomy). A zatřetí, alkohol dehydratuje vaši pleť, kvůli čemuž je v důsledku opuchlá.

Fotografie: Pixabay

Rýžové koláčky

Asi vás překvapí, že tato údajně „zdravá“ potravina je ve skutečnosti škodlivá. Rýžové koláčky mohou totiž vést k tvorbě vrásek na kůži, a mohou dokonce ovlivnit funkci vašeho mozku. Zaprvé je velmi snadné se jimi přejíst, což může mít za následek přibývání na váze. Zadruhé, pokud se podíváte na etiketu s výživovými hodnotami na zadní straně, zjistíte, že se rýžové koláčky skládají z naprostého ničeho, a i když tam najdete nějakou zdravou složku, bude jí tam jen nepatrné množství.

Všemi oblíbené sushi

Věděli jste, že tato pochoutka vede k předčasnému stárnutí a způsobuje akné? Pokud ne, tak teď už to víte. Sushi rolky totiž obsahují velké množství soli, jednoho z největších nepřátel našeho zdraví. Jejich konzumace tak může vést až k dehydrataci či mdlé pleti. Dále také slané jídlo způsobuje, že buňky zadržují tekutinu, což může vést k opuchlému obličeji a akné. Obsažená rýže má navíc vysoký glykemický index, a tak může pokožce odebírat vlhkost, což způsobuje vysušení pleti a její předčasné stárnutí.

Fotografie: Freepik

Mléčné výrobky

Kravské mléko obsahuje růstový hormon, který zhoršuje činnost kožních mazových žláz. To způsobuje, že je vaše pleť mimořádně mastná, a vy jste náchylnější ke vzniku akné na vašem obličeji. Faktem také je, že existuje mnoho nekvalitního mléka, protože krávy jsou mnohdy krmeny plesnivou GMO kukuřicí a sójou, což v důsledku nekvalitně ovlivňuje mléko, a pokud ho strávíte, pravděpodobně budete trpět problémy. Kromě toho je také pravdou, že 75 % světové populace trpí intolerancí na laktózu, což rovněž vede ke vzniku různých ekzémů.

Snídaňové cereálie

Smutné, ale pravdivé. I zdánlivě nevinné cereálie mohou být pro vaši pleť škodlivé. Zaprvé, nevěřte slovu „přírodní“, dokud neuvidíte, z čeho se cereálie skládají. Možná totiž zjistíte, že některé složky jsou ve skutečnosti geneticky modifikované, což může způsobit svědění vaší pokožky, zvýšit alergie a způsobit akné. Zadruhé, kvůli procesu zvanému extruze jsou snídaňové cereálie pro naše tělo ve skutečnosti toxické. A zatřetí, oblíbené cereálie také často obsahují syntetické vitamíny, které naše tělo nedokáže fyzicky využít.

Fotografie: Freepik

Zpracované maso

Jedním z důvodů, proč se u vás může objevit oteklá kůže, zejména po návštěvě kavárny nebo restaurace, může být konzumace zpracovaného masa. V produktech, jako je například šunka, slanina a uzeniny, je totiž hodně sodíku. A protože příliš mnoho soli způsobuje nadýmání, mohlo by to být důvodem, proč se cítíte nafouklí. Tyto druhy masa obsahují také dusitany, které ničí kolagen a elastin ve vaší pokožce a mohou způsobit, že budete „rychleji stárnout“.

Zdroj: WebMD