Postupy, kterými se účinně zbavíte nevzhledného oparu již za jeden den

Fotografie: Freepik

V nejlepším případě se této nevzhledné nedokonalosti zbavíte nejúčinněji ještě předtím, než se plně rozvine. Pokud zareagujete později, existují určité postupy, díky nimž opar zmizí už druhý den, říká lékař Alan Carter.

Čeká vás důležitá pracovní schůzka, svatba nebo jiná událost, na které potřebujete vypadat co možná nejlépe? Stresová situace dokáže způsobit i to, že se na vašem obličeji objeví opar. Nejedná se o nic, co by vás ohrožovalo na životě. Na druhou stranu dokáže člověka pěkně potrápit. Objevit se může u kohokoliv, a proto by měl každý vědět, jak se ho zbavit. Pokud budete vědět, jak s tímto infekčním onemocněním bojovat, můžete se ho zbavit do druhého dne.

Zkuste použít mléko

Abyste opar ošetřili, vezměte si k ruce vatový tampon. Ten namočte do mléka s obsahem 1,5 % tuku. Poté ho přiložte na postižené místo. Jestliže zrovna nemáte doma tento nápoj s uvedeným obsahem tuku, použijte jakékoliv mléko, které najdete. Nemusíte tedy ihned běžet do obchodu pro jiné, klidně použijte to, co máte. Nechte je na oparu zaschnout a až poté se najezte nebo napijte. Postup opakujte každé 2 až 3 hodiny. Do druhého dne by mělo být vše vyléčeno.

Fotografie: Pixabay

Česnek je účinný pomocník

Česnek lze používat na mnoho věcí a jednou z nich je i léčba oparu. Pokud máte dojem, že vám na tváři tato nedokonalost vzniká, začněte ji léčit včas. Rozmáčkněte česnek a potírejte jím postižená místa. Měli byste to dělat přibližně 3x denně alespoň několik minut. Poté toto místo omyjte vlažnou vodou a otřete vatovým tamponem, který následně vyhoďte.

Česnek působí jako přírodní antibiotikum a lze jím léčit mnoho potíží. Pokud ho doma budete mít dostatek, můžete s jeho pomocí bojovat proti různým onemocněním.

Fotografie: Freepik

Led zkrátí dobu hojení

V momentě, kdy máte dojem, že se vám někde vytváří opar, přiložte na toto místo led. Ještě předtím, než k tomuto kroku přistoupíte, ho dejte do sáčku. Případně dejte do mrazáku na pár hodin použitý sáček od zeleného čaje. Led zmírňuje bolest a prodlužuje dobu hojení. Při přikládání jakýchkoliv věcí na opar si dávejte pozor na to, abyste si na něj nezanesli nějakou špínu nebo bakterie. Dodržování zvýšené hygieny je v tomto případě velice nutné.

Fotografie: Pixabay

Lékořice bojuje s herpesem

Mnoho lidí miluje lékořici v podobě pendreku nebo jako léčivou rostlinu. Léčivé účinky má i na vzniklé opary. Kořen lékořice rozemelte na prášek, přidejte převařenou vodu a vytvořte kaši. Tu je potřeba nanést na postižené místo. Nejlepší volbou je nanášení před spaním. Po probuzení si pouze opláchnete obličej a zbavíte se zbytků masky. S touto rostlinkou se s velikou pravděpodobností zbavíte herpesu přes noc.

Fotografie: Pixabay

Esenciální olej z máty peprné

Esenciální oleje nemusíte používat pouze při úklidu domácnosti nebo na provonění místností. Dokáže také skvěle uzdravit vzniklé opary. Nebojte se ho nanášet i na pokožku. Třikrát denně s ním potřete místa, která jsou postižená herpesem. Na zanícené pokožce ho můžete nechat, nemusíte ho stírat nebo umývat. Do druhého dne by měl opar zmizet a vy byste měli mít po starostech.

Fotografie: Pixabay

Další možnosti léčby

Nebojte se, toto nejsou všechny metody, které můžete použít. Další je například použití aloe vera. Šťávou z této rostliny namažte bolavé místo každé dvě hodiny. Stačí také odstřihnout kousek přímo z rostliny a tímto kouskem pak opar potírat. Některým lidem pomáhá i med. Tím si můžete natírat rty celý den. Budou poté sladké a zároveň zahojené.

Zdroj: Healthline