Péče o pleť v domácím prostředí je překvapivě snadná a účinná díky napařování

Fotografie: Pixabay

Každá žena by si přála udržet svůj vzhled co nejdéle mladistvý a svěží. Jedním z podstatných bodů, jak toho docílit, je správná péče o pleť. Ta je často zatěžovaná během života různými vlivy. Mezi ně můžeme zařadit například náhlé změny teplot, působení mrazu a horka, nebo pravidelné nanášení make-upu. Jak tedy efektivně pečovat o pleť v domácím prostředí, abyste byla stále atraktivní?

Vyzkoušejte pleť napařovat

Vašemu obličeji rozhodně prospěje napařování pomocí vodní páry. Pára otevře póry a zároveň je vyčistí od hluboko uložených nečistot. Podporuje také krevní oběh, a tak po parní lázni bude vaše pleť projasněnější a zdravější. Rovněž pomáhá k odstraňování bakterií, které způsobují nepříjemné akné. Pára vás zbaví i přebytečného kožního mazu a odumřelých kožních buněk. A jaké další účinky má ještě parní lázeň?

  • hydratuje pokožku na obličeji
  • podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, vaše pleť tak bude pružnější a pevnější
  • působí relaxačně, zvlášť, když do parní lázně přidáte různé éterické oleje, nebo bylinky
  • pomůže i při nachlazení, uvolní totiž vaše dutiny a podpoří léčbu rýmy, nebo kašle

Taktéž je tato metoda zcela ekonomicky nezatěžující, potřebujete k ní pouze horkou vodu a ručník.

Jak na parní lázeň

Páru jednoduše vytvoříte tak, že převaříte vodu a vlijete do mísy, nebo hrnce, pak si k ruce vezmete ručník, nakloníte se nad nádobu, z které uniká pára a přehodíte přes hlavu ručník. Pozor si však dejte na to, abyste svůj obličej neopařili! Rovněž můžete do vody přidat bylinky a oleje a ručník namočit. Pak jej přikládejte teplý na pleť. Voda by neměla být vařící, ale příjemně teplá pro pokožku. Namočený ručník pak nechte přiložený asi pět minut a relaxujte. Na trhu si však můžete zakoupit i speciální přístroj na napařování pleti, případně lze navštívit kosmetický salon.

Jakou vodu vybrat na napařování pleti?

Samozřejmě je možné použít klasickou vodu z kohoutku. I destilovaná a pramenitá voda dobře poslouží, rozdíly v efektivitě oproti obyčejné vodě nejsou zaznamenány. Skvělý je ovšem k napařování odvar z čajových směsí. Ideální volbou je například zelený čaj, nebo čaje bylinkové, které běžně rády popíjíte. Především zelený čaj je plný antioxidantů, které pomohou tělu zbavit se škodlivých látek.

Výběr éterického oleje a bylin

Do vody je možné přidávat i některé druhy bylinek a éterických olejů. Nejvhodnější jsou tyto: heřmánek, který pomůže se záněty a dermatitidami, lístky růže a pomeranč, jako ideální volba pro ženy s mastnou pletí, levandule, která pomůže s ekzémy a celkově zklidní. Výborně se hodí i sušená pelargónie. Má totiž tonizující účinky. Na aknózní pleť je zase vhodný eukalyptus.

Obecné typy, jak podpořit krásu pleti

Před napařováním obličeje je dobré dostatečně pít, také před parní lázní svou pleť dobře očistěte speciálními odličovacími a jemnými prostředky. Po napařování svou pokožku ještě opláchněte vlažnou vodou a řádně osušte ručníkem. Naneste na pleť hydratační krém, nebo sérum a obličej krouživými pohyby masírujte. Nevynechejte ani oblast krku. Masáž pomůže proti vráskám a pokožku skvěle prokrví.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]