Využití jedlé sody, které ocení naprosto každá žena. Na vaření rovnou zapomeňte

Fotografie: Depositphotos

Úsporná a snadno použitelná jedlá soda je velmi oblíbenou složkou, a to jak při vaření, tak i co se týče kosmetické péče a čištění – její využití je prostě mnohostranné.

Díky svým alkalizujícím vlastnostem jde však navíc o prostředek, který vám dokáže pomoci vyléčit mnoho zdravotních problémů. Níže se proto můžete podívat na 7 osvědčených způsobů použití jedlé sody, které ocení naprosto každá žena. Více prozradila lékařka Amy Richter.

Udržuje rovnováhu kyselosti v těle

Jedlá soda je oblíbený produkt s mnoha přednostmi. Pomůže vám například změkčit pokožku a podpořit růst vlasů, je účinným čisticím prostředkem a neutralizátorem zápachu a disponuje řadou zdravotních vlastností. Působí totiž antisepticky, alkalicky a antibakteriálně, díky čemuž léčí různé nemoci a zároveň poskytuje dostatečnou prevenci před jejich vznikem. Mezi hlavní přínos tohoto produktu patří také jeho schopnost vyrovnávat kyselost těla.

Abyste udrželi ve svém těle dostatečnou rovnováhu kyselosti, rozmíchejte jednu čajovou lžičku jedlé sody ve velké sklenici vody a tento roztok konzumujte alespoň dvakrát denně po dobu dvou týdnů – ujistěte se však, že používáte jedlou sodu prodávanou v lékárnách. Pro ještě lepší účinek ji můžete také smíchat s jablečným octem, což je další, velmi prospěšná složka pro zdraví s alkalickými účinky.

Fotografie: Pexels

Blahodárné koupele

Pokud vás trápí ekzémy nebo jakékoliv jiné kožní onemocnění, můžete si připravit léčivou koupel z jedlé sody. Tu si připravíte tak, že teplou vodu ve vaně naředíte několika polévkovými lžícemi tohoto blahodárného prostředku a následně do ní ulehnete alespoň na 20 minut. Kromě léčivých účinků pocítíte také skvělou relaxaci.

Léčba nachlazení

K léčbě nachlazení užívejte směs jedné čajové lžičky jedlé sody zředěné ve sklenici vody, a to 4x denně, přičemž mezi jednotlivými dávkami ponechte dvouhodinový odstup. Druhý den léčby snižte počet na 3 dávky a třetí den na 2 dávky, přičemž nezapomínejte dodržovat dvouhodinový interval.

Zmírnění infekcí močových cest

Soda je také skvělým prostředkem proti zmírnění infekce močových cest. Snižuje totiž kyselost moči, čímž usnadňuje regeneraci v této oblasti těla. Pro úspěšnou léčbu zřeďte 3 polévkové lžíce přípravku ve sklenici vody a směs pijte během celého dne.

Mytí ovoce a zeleniny

Ovoce a zelenina obvykle obsahují velké množství pesticidů, které mohou škodit vašemu zdraví. Chcete-li se jich zbavit, vložte tyto plody do misky s vodou a přidejte k nim 2 až 3 lžíce jedlé sody. Roztok nechte účinkovat alespoň 5 minut, a poté vše důkladně omyjte.

Fotografie: Pixabay

Úleva od kousnutí hmyzem

Jedlou sodu můžete použít také zevně proti nepříjemnému štípnutí hmyzem. Abyste si ulevili, připravte si pastu smícháním trošky vody s dostatečným množstvím jedlé sody. Směs následně naneste přímo na postižená místa a abyste získali co nejlepší výsledky, opakujte tento postup jednou denně.

Odstraňování nepříjemných pachů

Jedlá soda je známa také pro svou schopnost neutralizovat nepříjemné pachy. Stačí ji vysypat na menší talířek a ten vložit na místo, které začalo zapáchat (například lednička). Můžete ji však také například nasypat na dno koše, abyste regulovali smrad z odpadků.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]