Nejlepší detox je s využitím skořice, jablek, citronu a medu

Jak z těla eliminovat vše, co v něm nemá být? Nejlepší je kvalitní detox. Ten zvládnete přírodní cestou díky těmto surovinám. A ty rozhodně nejsou nijak nedostupné, ani nijak zvláštní. Jde o běžné suroviny, které máte stále doma. Podívejme se na ně.

Jablko se skořicí

Potřebovat budete jedno jablko, které oloupete, nastrouháte a zalijete 500 ml čisté vody. Následně přidáte čajovou lžičku skořice. Necháte chvíli louhovat a vznikne vám nápoj, který doporučujeme mít pravidelně během celého dne. Je ideální na metabolismus i zažívání.

Citronová šťáva s medem

Populární kombinace nejenom na nachlazení, ale také na detox. Šťávu z jednoho citronu smíchejte s 200 ml vlažné vody. K tomu přidejte jednu lžičku kvalitního medu. Tento nápoj je vhodné pít ráno hned po probuzení, ještě na váš lačný žaludek. Prospěje hlavně cévám.

Zázvor

Populární plodina, které budete potřebovat asi 5 centimetrů. Kořen oloupete, nastrouháte a zalijete litrem vody. Zhruba deset minut vaříte a poté necháte vystydnout. S trochou skořice a šípkového sirupu vznikne skvělý nápoj na detox, určený k popíjení během dne. Vhodný je na trávení, metabolismus i regeneraci.

Červená řepa

Nevyhýbejte se jí, jelikož její šťáva je na detox nejlepší. Stačí několik lžic ráno a večer. Pokud ji nechcete pít samotnou, můžete si ji namíchat v poměru 1:1 s kvalitním jablečným, nejlépe čerstvě lisovaným moštem.

Citrusy a mrkev

Potřebovat budete jeden citron, jeden pomeranč a jednu mrkve. Vše odšťavněte a potom smíchejte se 100 mililitry kvalitní minerální vody. Nejlepší je tento nápoj na detox popíjet každý den ráno. A to hned po probuzení, na lačno, alespoň pár desítek minut před snídaní.

Okurka a celer

Netradiční kombinace, která však pomáhá a také chutná. Rozsekejte jednu celou salátovou okurku a jeden řapíkatý celer. K tomu přidejte 300 ml vody. Vznikne nápoj, který vás dokonale vyčistí, pokud ho budete popíjet v průběhu celého dne.Řekněte ostatním, co si myslíte