Je konzumace klasického sádla zdraví prospěšná, nebo nikoliv? Odpověď je jasná

Fotografie: Freepik

Je pravidelná konzumace sádla pro lidské tělo prospěšná nebo spíše nikoliv? Vědci odhalili nové výsledky tohoto sporu.

Téměř každý zná klasické sádlo ze zabíječek, nebo od našich babiček. V dnešní době se však jedná o skutečně kontroverzní potravinu, pokud jde o dohady, zda je tělu prospěšná či nikoliv. Podle posledních vědeckých studií ale vyšly na povrch výsledky, které by dlouhodobé spory v tomto názoru mohly konečně rozseknout. Jak tomu tedy ve skutečnosti je?

Fotografie: Freepik

Sádlo jako zdroj prospěšných látek

Ačkoliv se sádlo může zdát pouze jako výborný zdroj tuku, není tomu úplně tak. Jedná se totiž o potravinovou složku, která obsahuje hned celou řadu významných vitamínů a dalších tělu prospěšných látek. Řadí se mezi ně například také kyselina arachidonová, která má velmi pozitivní vliv na správné fungování těla jako celku.

Tato látka je navíc poměrně vzácnou a nachází se pouze ve vybrané skupině potravin. Je tedy důležité, dbát na její pravidelné doplňování. Kyselina arachidonová totiž napomáhá k vyplavování toxinů z těla, ke zvyšování přirozené imunity a tělesné obranyschopnosti, zlepšuje metabolismus a má také velmi příznivé účinky na funkci mozku.

Fotografie: Freepik

Vhodné nejen na konzumaci

Sádlo také obsahuje velký podíl vitamínů, které se podílejí na podporování přirozené vitality vlasů a pokožky. Ty jsou tak díky tomu mnohem vyživenější, lesklejší a pevnější. Samotné sádlo tak můžete použít nejen pro konzumaci, ale také pro přímou aplikaci na pokožku a vlasy ve formě domácích masek nebo krémů. Sami uvidíte pozitivní výsledky, které se dostaví brzy po započetí používání.

Pozor však na nadbytečnou konzumaciAčkoliv má sádlo mnoho pozitivních vlivů na naše tělo, přece jen se pořád jedná o značně vysoký zdroj tuků. Je tedy důležité to s jeho konzumací nepřehánět a dopřávat si spíše menší porce. Zvýšený příjem tuků totiž může vést k obezitě a zvýšenému cholesterolu, se kterým se nebezpečně spojují rizika vysokého tlaku a také srdečních onemocnění.

Fotografie: Freepik

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]