Hubnutí s pomocí odborníka

Zdraví je téma, které je přetřásáno všude. Ve sdělovacích prostředcích, mezi lidmi i v odborné veřejnosti. Zdraví a zdravý životní styl je fenomén, který je doslova všudypřítomný. Většina lidí chce být zdravá, ale spíše než zdravému životnímu stylu věří lékařům a farmaceutickým společnostem. Jako by pilulka mohla vše napravit. Postupně se ale daří lidi přesvědčit o tom, že jejich zdraví je především jejich starost a pokud se sami nesnaží, tak doktoři zázraky nedokáží. Proto zdraví je a nadále bude velkým tématem pro rozhovory a články v médiích.

Zdravý životní styl

Rad jak se dobrat požadovaného výsledku, co do úbytku váhy, tak lepší tělesné kondice je mnoho. Z jedné strany slyšíme lékaře s argumenty proč se více hýbat a snížit nadváhu, dále fitness centra vychvalují svoje cvičební metody a přístupy. Do toho ještě poradci přes výživu nabádají co jíst, co nejíst, co je zdravé a co nikoliv. Tlak na štíhlou postavu cítíme z každé reklamní fotografie, nebo reklamy v televizi. Někdy je toho na jednoho člověka až moc a začíná se ztrácet v nabídkách a požadavcích jednotlivých odborníků. Navíc se jeden týden v novinách dočte, že tato potravina je nezdravá, další týden se objeví článek tvrdící pravý opak.

Co si z nabídek a z informací vzít? Jde o to, umět rozlišit co je rozumné a co už je marketingový trik. Někdy je velmi těžké to rozlišit. V reklamách se používají takové tahy, že zákazníci na ně naletí. Pokud se ale nad vším zamyslíte, tak průnik informací od lékařů, majitelů fitness a výživových poradců je stejný. Jedná se o to, že vše má být s mírou. Dodržovat základní stravovací návyky, některým potravinám a polotovarům se raději vyhnout, více se hýbat a místo auta použít spíše nohy.

Podle čeho si vybrat

Stačí se jen rozhodnout pro změnu a tohoto rozhodnutí se také držet. Zbývá jen skloubit vše v jedno a mít silnou vůli. Možností z čeho vybírat, zejména u sportování je mnoho. Můžete chodit do fitness, můžete plavat celoročně v bazénu, nebo můžete jezdit na kole, případně běhat. Někdy stačí přestat používat výtah a do blízkého obchodu dojít pěšky. Vybrat si pohybovou aktivitu pro sebe může opravdu každý. No a zbývá jen změna jídelníčku, to je už složitější. Jde o to, aby strava byla plnohodnotná, vyvážená a taky chutná.

Stravovací návyky

Změnit svoje stravovací návyky bývá někdy opravdu těžké. Pokud člověk dvacet let ráno nesnídá, tak tohle změnit chvíli trvá. Bohužel ale změna stravovacích návyků je důležitou součástí celého procesu hubnutí. Každý odborník a dobrý výživový poradce vám řekne, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Jíst by člověk neměl 3x denně, ale alespoň 5x denně. Pro laika bývá obtížné sestavit optimální jídelníček na několik dnů. Od toho tu ale jsou výživoví poradci.

Výživový poradci

Každá dobrá dietologická poradna má kvalifikované výživové poradce. Vzhledem k množství lidí snažících se o zdravý životní styl a hubnutí není problém v blízkém okolí odborníka nalézt. Je ale dobré se před návštěvou u něj přesvědčit o jeho kvalitách a zkušenostech.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net