Hroznová šťáva má totožné zdravotní účinky, jako červené víno – zdravé tělo, srdce i paměť

Existuje mnoho studií v souvislosti se zdravotními účinky červeného vína, jako prevence onemocnění srdce a zpomalení stárnutí. Ale možná nevíte, že i hroznová šťáva má mnoho totožných výhod. Navíc je vhodná oproti vínu také pro děti a lidi, kteří nemohou či nechtějí pít alkohol. Přinášíme vám pět výhod pití hroznové šťávy.

1. Antioxidanty pro zvýšení odolnosti

Hroznová šťáva obsahuje antioxidanty a mimo jiné ještě i antibakteriální a antivirové vlastnosti, které dohromady pomáhají zvýšit imunitu. Působí společně jako štít proti běžným bakteriálním a virovým onemocněním včetně kašle, nachlazení a chřipky. Antioxidanty také zajišťují pomalejší stárnutí.

2. Flavonoidy pro zdraví srdce

Flavonoidy z hroznové šťávy pomáhají předcházet oxidaci špatného LDL cholesterolu ve vašem těle, což je proces, jenž způsobuje tvorbu plaku v tepnách vedoucí k ateroskleróze.

3. Polyfenoly pro lepší kognitivní funkce a paměť

Hroznové víno a šťáva z něj obsahuje polyfenolové sloučeniny, které vykazují protizánětlivé a antioxidační účinky, jež zlepšují kognitivní funkce jak u seniorů, tak vystresovaných maminek.

4. Draslík pro snížení krevního tlaku

Hroznové víno je bohaté na draslík, o kterém je známo, že upravuje/zlepšuje krevní tlak. Vedle draslíku obsahuje hroznové víno ve vyšším zastoupení také železo. Dále se v něm nachází vápník, fosfor a měď. Vedle minerálů jsou to pak vitamíny A, B, C a E.

5. Prevence rakoviny

Nyní se dostáváme k látce (přírodní antioxidant), která je zastoupená také v červeném vínu – resveratrol. Bylo zjištěno, že působí jako prevence nádorových onemocnění. Resveratrol se vyskytuje především ve vinné révě – zejména ve slupkách, dále pak v borůvkách, rybízu a ořeších. Bylo zjištěno, že dokáže chránit před Alzheimerovou chorobou, kardiovaskulárními i nádorovými chorobami, snižovat špatný cholesterol, posilovat imunitní systém.

Obrázek:pixabay.com