Ošklivé černé tečky na pokožce zmizí i bez chemie z drogerie. Stačí k tomu 2 ingredience, které každý zná

Fotografie: Depositphotos

Pro ty, kteří bojují s akné, máme domácí masku s muškátovým oříškem, jenž má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Již po prvním použití zaznamenáte zlepšení stavu pleti a akné začne mizet.

Černé zbarvení je způsobeno oxidací melaninu, ke které dochází při nadměrné tvorbě kožního mazu ve folikulech. Často se objevují během puberty, ale mohou být způsobeny i jinými obdobími hormonálních změn. Peeling odumřelé kůže, jež se usazuje na obličeji, je nezbytností pro každou ženu, která se chce těšit z bezchybné a zářivé pleti, potvrzuje lékařka Cynthia Cobb. Lidé za tímto účelem často navštěvují kosmetické salony. Jedná se však o značné náklady, jimž se můžete vyhnout prováděním přírodní mikrodermabraze doma. K tomu stačí trocha muškátového oříšku.

Maska z muškátového ořechu

Černé tečky nemají tuto barvu kvůli nedostatečné hygieně, ale pouze kvůli predispozicím člověka. Bohužel se jich nelze zbavit jednou provždy, ale pravidelná péče o pleť pomocí správných masek a peelingů způsobí, že se černé tečky budou opakovat méně často a budou téměř neviditelné.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se těchto nedokonalostí zbavit, je maska z domácích surovin: muškátového oříšku a mléka. Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která odbourává odumřelé kožní buňky, zatímco muškátový oříšek hloubkově čistí póry a zanechává pokožku jemnou a vláčnou. K tomu budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci práškového muškátového oříšku,
  • 240 mililitrů mléka,
  • 1 malou misku,
  • vidličku nebo lžíci.
muškátový ořech nastrouhaný v misce
Fotografie: Freepik

Muškátový oříšek smíchejte s mlékem na jemnou kaši. Před nanesením roztoku na obličej si pleť omyjte vlažnou vodou. Jakmile bude obličej čistý a suchý, naneste peeling jemnými krouživými pohyby. Buďte velmi opatrní na citlivých místech obličeje, jako je okolí očí nebo rtů, a nedrhněte příliš silně místa, kde máte pupínky nebo jakékoliv podráždění. Masírujte asi 4 minuty a poté obličej opláchněte studenou vodou.

Po skončení kúry bude vaše pleť mnohem jemnější a svěžejší. Tento postup opakujte dvakrát týdně, dokud neuvidíte, že jsou vaše póry čisté. Před vyzkoušením tohoto prostředku se poraďte se svým dermatologem, pokud by se vyskytly nějaké komplikace, s kúrou už nepokračujte.

Zdroj: Healthline, Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]