Detoxikace a očista organismu

Společně s dlouho očekávaným jarem přichází i ruku v ruce jedno z mnoha aktuálních témat: detoxikace a očista organismu, kterým se zabývá stále více lidí toužících udělat pro své zdraví něco užitečného. Detoxikace organismu k hřejivému jarnímu období, kdy se všechno v našem okolí probouzí k životu, neodmyslitelně patří – což ale neznamená, že proces detoxikace nemůžete podstoupit kdykoli během roku. Pokud dodržíte pravidla a zásady očisty organismu, docílíte nejen posílení imunitního systému, ale zároveň zabráníte i vzniku chronických chorob. Co je to detoxikace a očista organismu, jaké účinky má na naše zdraví a co je při tomto procesu důležité se dozvíte v dnešním článku!

Detoxikace a očista organismu – proč tento proces podstoupit?

Možná jste v tomto ohledu nezasvěcenými diváky, kteří si pohrávají s otázkou, k čemu je detoxikace organismu vlastně dobrá. Detoxikace představuje proces čištění těla od nahromaděných toxinů, které pochází nejen z vaší stravy, ale i životního prostředí. Zahrnuje stravování a změny vašeho životního stylu, kdy snížíte příjem toxinů a zlepšíte tak vylučování – cílem je vyhnout se chemickým látkám v potravinách i jiných zdrojích, cukrům, kofeinu, alkoholu, tabáku a mnohých léků.

Detoxikace:

  • posiluje imunitu
  • zbaví vás pocitů únavy
  • dodá vám tracenou energii
  • upraví vaši váhu přirozeným způsobem
  • zlepší kvalitu vaší pleti

U detoxikace organismu je nejdůležitější správný jídelníček

Detoxikace a očista organismuRozhodnete-li se podstoupit očistu organismu, budete svou pozornost muset zaměřit především na váš jídelníček, který představuje základní stavební kámen. Cílem je jíst střídmě a častěji a v období detoxikace se zaměřit na BIO potraviny, omezit kofein a do svého jídelníčku zahrňte dostatek zeleniny, celozrnného pečiva a luštěnin. Pozor si naopak dejte na mastná jídla, živočišné tuky, uzeniny a sladkosti. Opomenout nelze ani dostatečný pitný režim, který je pro nás velice důležitý a rozhodně byste jej neměli opomíjet. Obecně se doporučuje vypít minimálně 2,5 l čisté vody za den.

Čerpejte informace, ať víte, do čeho jdete

Jestliže jste v otázce detoxikace organismu začátečníci a neumíte v těchto vodách chodit, určitě si před nástupem do procesu sežeňte dostatek informací – ty můžete hledat na online magazínu Radyprovsechny.cz, kde je pro vás připravena řada různorodých a více než zajímavých článků nejen ohledně detoxikace, ale i výše zmíněného pitného režimu a mnoho dalších témat.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]