Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst sacharidy. Pro mnohé to bude příjemná změna

Fotografie: Unsplash

Souhlasíme s tím, že nízký obsah sacharidů má určité výhody, ale je důležité prozkoumat, jak by vaše tělo mohlo reagovat na takovou drastickou změnu.

Dodržování nízkosacharidové stravy je rychlý způsob, jak zhubnout, a i mnoho celebrit ji používá k udržení kilogramů. I když je pravda, že vyloučení sacharidů z vaší stravy vám pomůže spalovat tuky, má to také řadu nepříjemných vedlejších účinků. Nevěříte? Tak si pojďte přečíst náš článek.

Můžete mít závratě

Úplné vyřazení sacharidů představuje pro tělo stres. Když přestanete jíst sacharidy, vaše tělo již nebude moci spalovat glukózu, což obvykle způsobuje abstinenční příznaky, jako je nevolnost, bolesti hlavy a podrážděnost.

Bude pro vás těžší zůstat aktivní

Když se vaše tělo přizpůsobuje nové stravě skládající se z velmi malého množství sacharidů, začne spalovat místo glukózy na energii tuky. Vzhledem k tomu, že tuk je pomalejším zdrojem paliva než glukóza, bude pro vás těžší rozjet se během tréninku a jiných činností.

Fotografie: Unsplash

Není to dobré pro vaše srdce

Lidé, kteří jedí velmi málo sacharidů, jsou podle studie vystaveni většímu riziku předčasné smrti na srdeční choroby. Lékaři doporučují vyhýbat se dietě s nízkým obsahem sacharidů, protože zdravé sacharidy bojují proti zánětu.

Zpomalí se váš metabolismus

Když náhle vynecháte sacharidy, může to dočasně způsobit zácpu. Sacharidy s vysokým obsahem odolného škrobu, jako je oves, naopak zrychlují váš metabolismus a pomáhají vám rychleji zhubnout.

Mohou se u vás objevit svalové křeče

Mnoho lidí, kteří používají dietu bez sacharidů, může pociťovat bolestivé svalové křeče. Drastické snížení sacharidů způsobí, že vaše tělo ztratí močí více elektrolytů. Protože jsou tyto minerály nezbytné pro buněčnou komunikaci, může to vést ke svalovým křečím.

Fotografie: Unsplash

Váš dech může páchnout

Někteří lidé si mohou všimnout podivné chuti v ústech a změny dechu během několika dní po zahájení bezsacharidové stravy. Stává se to proto, že pokud vaše tělo nemůže získat energii ze sacharidů, začne štěpit tuk na palivo a přeměňuje mastné kyseliny na přírodní chemikálie zvané ketony. To může způsobit, že váš dech bude mít silný zápach, který někteří lidé popisují jako podobný odlakovači.

Zdroj: EatThis

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]