Co je dobré vědět o své krevní skupině. Důležitá doporučení, která ovlivňují to, jak se člověk cítí

Fotografie: Depositphotos

Krevní skupiny nejsou nic jiného než soubory antigenů, které se nacházejí na povrchu červených krvinek a dalších krevních buněk. Svou krevní skupinu byste určitě měli znát.

Krev je tekutá pojivová tkáň a cirkuluje v cévách. Nelze však říci, že každý člověk má stejnou krev. Krev každého člověka je diferencovaná, protože každý má specifickou krevní skupinu. Krevní skupina je definována od doby, kdy jsme v děloze, a každá krevní skupina má jedinečné vlastnosti, které ovlivňují určitá onemocnění, osobnost a hubnutí, říká lékařka Jenneh Rishe.

Co jsou to krevní skupiny?

Teprve na začátku minulého století jsme se dozvěděli, že naše krev je jiná než krev ostatních lidí. V roce 1901 rakouský lékař, výzkumník a vědec Karl Landsteiner zjistil, že na erytrocytech jsou dva antigeny, které jsou zodpovědné za slepení krevních buněk. Tento jev se v hematologii nazývá aglutinace.

O několik let později Ludwig Hirszfeld a Emil von Dungern iniciovali vznik vědy o krevních skupinách. Právě oni zavedli dnes známé skupiny se symboly A, B, AB a 0. Tato označení krevních skupin byla celosvětově přijata až v roce 1928. V současné době se uvádí několik systémů lidských krevních skupin, ale mezi ty, které mají z lékařského hlediska největší význam, patří systémy AB0, Rh a Kell.

Krevní skupina A

Lidem s krevní skupinou A se doporučuje omezit v jídelníčku tuk a více se zaměřit na zeleninu a ovoce, podstatně snížit konzumaci červeného masa nebo ho dokonce zcela vyloučit a snížit spotřebu mléčných výrobků. Vyhýbejte se kávě a kořeněným jídlům. Pokud chtějí zhubnout, měli by jíst hlavně zeleninu a rostlinné oleje, ananas, sóju a vyhýbat se fazolím, pšenici, mléčným výrobkům a masu.

Fotografie: Pexels

Lidé s touto krevní skupinou jsou kooperativní, organizovaní a charakterizovaní pečlivostí a perfekcionismem; často trpí problémy se spánkem. Snadno se dostanou do stresu a jen tak se neuklidní. Pomoci jim může dostatečný příjem tekutin, což reguluje stresový hormon. ; pitná voda jim pomáhá uklidnit se. Lidé se skupinou A mohou darovat skupině A a AB a přijímat krev ze skupiny A nebo 0.

Krevní skupina B

Strava těchto lidí by měla být bohatá na ryby, červené maso, mléčné výrobky a mořské plody. Doporučuje se jim vyhýbat se kuřecímu masu, protože v kombinaci s jejich krví vyvolává silnou toxickou reakci. Doporučuje se jim také vyhýbat se konzumaci alkoholu a nadměrnému hluku. Pokud chtějí zhubnout, měli by konzumovat játra, zvěřinu, zeleninu, vejce, zelený čaj a vyhýbat se kukuřici, lněným semínkům, arašídům, pšenici a pohance.

Lidé s krevní skupinou B jsou přátelští a ambiciózní, vyznačující se optimismem. Jsou to klidní lidé, ale velmi snadno dokážou přejít z jednoho extrému do druhého; správné dýchání jim pomáhá zbavit se stresu. Lidé se skupinou B mohou darovat těm ve skupině B a AB a mohou přijímat pouze od skupiny B nebo 0.

Fotografie: Piqsels

Krevní skupina 0

Doporučenou stravou pro tyto osoby je strava založená na potravinách, jako jsou ryby a maso, a doporučuje se co nejvíce omezit sacharidy a mléčné výrobky. Pokud chtějí zhubnout, měli by jíst špenát, brokolici, mořské plody, červené maso a vyhýbat se čočce, kukuřici, zelí, květáku, pšenici a fazolím.

Lidé s krevní skupinou 0 jsou často osamělé, nezávislé, odhodlané a organizované osoby s vůdčími vlastnostmi. Velmi snadno se rozčílí a pro uvolnění ve stresových situacích se doporučuje vizualizovat si něco klidného. Krev lidí skupiny 0 může být dána všem lidem bez ohledu na skupinu, proto se těmto lidem říká „univerzální dárci“.

Krevní skupina AB

Tito lidé mohou jíst potraviny vhodné jak pro typ A, tak pro typ B a ideální stravou je kombinace vegetariánské a umírněné masožravé stravy. Pokud chtějí zhubnout, měli by opět konzumovat mléčné výrobky, mořské plody, zeleninu, ananas a sýr tofu a červené maso, ale pouze s mírou.

Fotografie: Freepik

Lidé s touto krevní skupinou nejlépe reagují ve stresu, mají velkou trpělivost a raději jednají v duchu férovosti. Umí se velmi dobře ovládat ve stresových situacích; chůze jim pomáhá se uklidnit. Lidé se skupinou AB mohou přijímat krev bez jakéhokoli rizika od všech ostatních skupin, a jsou tak nazýváni „univerzálními příjemci“. Na druhou stranu mohou darovat krev pouze lidem, kteří mají také skupinu AB.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]