Čingischánův bod vám pomůže se správným fungováním žlučníku

Jedna hodně stará pověst vypráví o vojákovi z Čingischánova vojska, který se svíjel v křečích a skučel bolestí tak, že vojevůdce ihned povolal lékaře a tázal se, zda se jedná o mor? Lékař ho uklidnil a odpověděl, že voják pouze trpí odtokem žluči.

Čingischán se na lékaře rozlítil, že zanedbává svou práci a vojákovi nepomůže. Lékař na to odvětil, že vše co je potřeba již učinil. Čingischán se lékaře s údivem dotázal, co přesně učinil, aby vojákovi pomohl. Ten odpověděl, že pacientovi zmáčkl zvláštní bod na ruce, který mu pomůže zvládnout tento problém.

Čingischán byl z této metody tak nadšený, že trval na tom, aby se o ní dozvěděl celý svět. A on se to také celý svět dozvěděl. Proto se od těch dob daný bod nazývá bod Čingischána. Ať už si o této pověsti myslíte cokoliv, tento bod skutečně existuje. Ale dost o pověstech a pojďme se podívat blíže na to, jak normalizovat odtok žluči a nastolit správnou funkci tohoto orgánu – tedy žlučníku.

Nezastupitelná úloha žluči

Žluč patří k nejdůležitějším tekutinám v lidském těle a při trávení je nezaměnitelná. Sestává z mastných kyselin, vody, cholesterolu a neorganických složek. Je-li odtok žluči nějak ztížený, nastávají potíže se vstřebáváním výživných látek a dochází také ke zhoršení nálady.

Žluč musí být produkována játry bez ustání. Během příjmu potravy se žluč míchá s tuky a ředí je. Tím napomáhá vstřebávání vitamínů a aminokyselin. Mimo to žluč pomáhá tělu zbavovat se toxických látek. Role žluči je tedy nezastupitelná. Dojde-li k poruchám jejího odtoku, začne trpět celý organismus. K poruchám může dojít z různých důvodů, nejčastěji vedou k tomu poruchy nervové soustavy.

Jak se poruchy odtoku žluči mohou projevit?

  • Častým říháním
  • Pálením žáhy
  • Nevolnostmi
  • Nepříjemnými pocity v oblasti břicha

Čingischánův bod

Některé nepříjemné pocity lze zvládnout svépomocí, ale mnohdy není zbytí a návštěva lékaře je nevyhnutelná. Pro zklidnění a zlepšení situace můžete zkusit onen Čingischánův bod, který se nachází na pravé dlani. Na obrázku jej můžete vidět pod názvem Gall Bladder.

Tento bod ovlivňuje činnost žlučníku a trávicí soustavy. Po aktivaci tohoto bodu by do dvou minut měla přijít úleva. Bod můžete zkusit stlačit a masírovat při bolestech břicha, při stresu, říhání, pálení žáhy či při žaludečních potížích. Samozřejmě mnohem lepší než řešit problémy, je jim předcházet přiměřenou fyzickou aktivitou a správným stravováním. Pomoci mohou i bylinky.

Obrázek: medicalnewstoday.com, powerofpositivity.com