Na kůži své dcery si všimla zarudlé skvrny, která jí nedala spát. Návštěvou nemocnice jí zachránila život

Fotografie: Depositphotos

Maminka si všimla, že její dcera má na ruce podezřelou červenou skvrnu. Naštěstí na nic nečekala a okamžitě ji odvedla k lékaři. Dobře udělala, holčička byla v ohrožení života.

Existuje tolik zdravotních problémů, o kterých nic nevíme, nikdy jsme o nich neslyšeli a jejich příznaky jsou nám cizí. Proto je někdy dobré zahodit stud a vyrazit k lékaři, i když se jedná o pouhou banalitu, zvláště jde-li o děti. Tato maminka svou obezřetností zachránila své dceři život, když si všimla na jedné z jejích rukou červené skvrny. informoval NewYorkPost.

Matka na nic nečekala

Shani Martin sdílela svůj příběh na sociálních sítích, aby varovala i ostatní rodiče, kteří by vypozorovali na svých dětech to, co ona na své dceři. Tato maminka z Austrálie zachránila své dceři život tím, že na nic nečekala a okamžitě zasáhla, když si všimla, že se na jedné z jejích rukou objevila zarudlá skvrna, která se táhla od zápěstí až k palci. Na první pohled to nevypadalo jako nic vážného, ale Shani věděla, že se může jednat o vážný příznak život ohrožujícího stavu, jak píše OnlineNytt.

Maminka věděla, že se tímto způsobem projevuje lymfangitida, zánět lymfatického systému. Nastává v případě, kdy bakterie nebo viry vstoupí do lymfatických kanálů. Nejčastější infekční příčinou lymfangitidy je akutní streptokoková infekce, jak uvádí server Healthline. Může také vzniknout z již existující kožní infekce či z kousnutí hmyzem nebo jiným zvířetem, například psem, kočkou atd. Mezi běžné příznaky patří:

  • Zimnice
  • Oteklé lymfatické uzliny
  • Horečka
  • Malátnost
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Bolest hlavy
  • Bolest svalů
  • Zarudlá pokožka v místě zranění

Promluvila o dnu, kdy na 27 minut zažila klinickou smrt. Z druhé strany se vrátila s mrazivým vzkazem

Neváhejte problém ihned řešit

Ačkoli se červená skvrna na kůži může jevit jako něco nepodstatného, co samo zmizí, nikdy si nemůžete být jistí. Proto neváhejte a okamžitě vyrazte k lékaři, který stanoví přesnou diagnózu. V případě dcery Shani se určitě jednalo o infekci a jedním ze způsobů, jak to zjistit, je všimnout si, zdali skvrna začíná z místa rány nebo vpichu. U malé holčičky bylo příčinou komáří kousnutí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tiny Hearts (@tinyheartseducation)

Shani naštěstí rychle zareagovala a během 2 hodin její dcera dostala antibiotika a byla mimo ohrožení zhoršujících se příznaků a následně i života. Nyní maminka apeluje na všechny rodiče, aby své děti vzali k lékaři včas, kdykoli se jim něco nezdá. Chcete-li vědět více o lymfatickém systému a komplikacích s ním spojených, psali jsme o tomto již na ZdravémStravování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]