Bobkový list nejen skvěle ochutí jídlo, ale pomůže i s léčbou neduhů

Když se řekne bobkový list, asi se vám jen stěží vybaví jeho léčebné účinky. Daleko spíše si vzpomenete na jeho využití v kuchyni. Bobkový list dokáže mnohem více. Tato bylina je používána pro své léčebné účely již po staletí. Odvar pomáhá podporovat trávení. Zevně se aplikoval na bolavé svaly, přidával se do horké koupele či se rozdrtil a aplikovaly přímo na klouby.

Antioxidační účinky

Hodně se mluví o tom, že bychom našemu tělu měli pomáhat vyrovnávat se s nadbytkem toxinů v našem těle. A právě prostřednictvím bobkového listu je to možné. Přidejte jej do polévek, vývarů nebo k masu, ale můžete si z něj udělat i čaj.

Rychlejší hojení

Bobkový list má protiplísňové vlastnosti. Esenciální olej z jeho listů působí proti vzniku plísní. Navíc extrakt z bobkového listu napomáhá hojení ran.

Pro cukrovkáře

Pozitivní vliv má také extrakt z bobkových listů na cukrovku. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Preventivně by se měl užívat extrakt dvakrát denně, aby udržoval hladinu krevního cukru a cholesterolu v normě. Nevíte-li si rady a nechcete do sebe cpát přebytek léků, vyzkoušejte léčbu s pomocí bobkového listu nebo jej používejte jako podpůrný prostředek přu užívání standardních léků.

Lepší trávení

Bobkový list má i pozitivní vliv na trávicí trakt, pomáhá vyplavovat z těla toxiny a zlepšuje metabolické procesy. Listy obsahují enzymy, které zklidňují žaludek a snižují nadýmání. Pomáhá snižovat i příznaky celiakie a podporuje vstřebávání živin.

Léčba psychických obtíží

Kromě výše zmíněných účinků byl bobkový list od pradávna užíván také k léčbě psychických chorob. Řeč je třeba o depresi, ale i nespavosti. Pomáhá i při projevech epilepsie a jiných onemocnění souvisejících s nervovou soustavou.