Běžně dostupné nápoje, které jsou účinnými zbraněmi proti krevním sraženinám

Fotografie: Depositphotos

Krevní sraženiny jsou často předzvěstí příchodu vážných zdravotních stavů jako například mrtvice nebo srdečního infarktu. Předcházet jim můžete pitím konkrétních nápojů.

Problémy s častým výskytem krevním sraženin se často řeší léky na ředění krve. Pokud vám je lékař předepsal, rozhodně je dobré je užívat. Ovšem můžete si pomoci i domácími přípravky, určité nápoje vám tento problém pomohou řešit. Například teplé kakao za dlouhých zimních večerů je nejen příjemné chuťově, ale také dokáže účinně bojovat s krevními sraženinami, říká lékařka Stacy Sampson.

Zahřejte se horkým kakaem

Za dlouhých zimních večerů jsme zvyklí zahřívat se teplým čajem nebo kakaem. Sladký čokoládový nápoj je nejen chutný, ale také skvěle bojuje s cholesterolovými plaky, krevními sraženinami a zlepšuje funkci mozku. Je skutečnou zásobárnou hořčíku, jenž je dobrý pro naše srdce i cévy. Tím, že působí jako prevence vzniku krevních sraženin, je nejlepším opatřením před příchodem mrtvice a srdečního infarktu.

Fotografie: Pixabay

Kakao dokáže zlepšit průtok krve, čímž přispívá ke snížení vysokého krevního tlaku. Na rozdíl od kávy tento nápoj nedodává energii, ale udržuje tělo v dobré kondici. Navíc na něm nevzniká závislost jako v případě kávy, kde může nastat touha po pravidelném přísunu kofeinu. S kakaem zlepšujete funkci mozku a zvyšujete svou inteligenci, protože kyslík společně s živinami rychle vstupuje do neuronů.

Zelený čaj plný antioxidantů

Zelený čaj je zásobárnou zdraví prospěšných antioxidačních látek. Snižuje riziko vzniku rakoviny a zánětů a udržuje zdravé cévy. Pokud nejste velkými fanoušky zeleného čaje, stejně účinný bude i čaj černý, ovšem bez přidání cukru nebo mléka. Tyto dvě přísady mohou jeho účinky výrazně snížit.

Fotografie: Pixabay

Dostatek čisté vody

Voda, životadárná tekutina. Neříká se jí tak nadarmo. Stará se o zdraví našich cév i srdce. Nedostatek tekutin způsobuje, že krev je hustší, což narušuje funkci srdce a ledvin. Tělo potřebuje více čisté vody ve vysokých teplotách a při sportu. Nejlépe uděláte, budete-li pít vodu nebo čerstvé zeleninové či ovocné šťávy. Dodávají tělu minerály a vitamíny napomáhající při ředění krve.

Odvar z černého rybízu

V tomto případě je nejlepší, použijete-li listy, které obsahují salicyláty, ale ne třísloviny. Odvar skvěle podporuje ředění krve, čímž chrání před tvorbou krevních sraženin. Stejně tak se vám bude hodit i šípkový odvar, který byste však neměli zalévat vroucí vodou, jinak se zničí kyselina askorbová. Bobule zalijte vodou o teplotě 80 stupňů. Nechte je louhovat minimálně 12 hodin.

Zdroj: MedicalNewsToday, EveryDayHealth