Bezkonkurenční zdravotní benefity alobalu, o kterých 9 z 10 Čechů nemá ponětí

Fotografie: Holger.Ellgaard / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Hliníková fólie nebo též alobal je běžným spotřebním materiálem, který se hojně využívá při balení a skladování potravin. Má však i různé zdravotní benefity.

Hliníková fólie není pouze praktickým obalem na balení jídla. Má mnohem širší spektrum využití a přináší nečekané zdravotní benefity. Prozkoumejte různé způsoby, jak alobal může přispět k vašemu zdraví a pohodlí. Od léčby bolestí kloubů až po prevenci nespavosti; alobal nám může poskytnout jednoduché a cenově dostupné řešení pro několik běžných zdravotních obtíží. Objevte, jak může být alobal užitečný v péči o naše tělo.

1. Léčba bolesti kloubů

O tom, jak využít alobal při léčbě bolesti, jsme vás v minulosti informovali v našem článku na webu Zdravé Stravování. Tento účinný postup na bolest kloubů se provádí před spaním. Bolestivé místo jednoduše zabalte do hliníkové fólie, lehce zatlačte obvazem a nechte působit přes noc. Pro optimální výsledky opakujte tento postup po dobu 10–12 dnů, následně si dopřejte 2 týdny odpočinku.

2. Prevence nespavosti a únavy

Proti nespavosti a únavě může být hliníková fólie účinným pomocníkem také. Stačí několik listů této fólie nechat v chladničce po dobu 2–4 hodin a poté je položit na obličej, zejména na tváře a oční víčka. Po krátké době si všimnete uvolnění svalů a po odstranění fólie můžete zaznamenat pozitivní změny, které pomáhají řešit problémy s nespavostí i s otoky.

3. Ošetření drobných popálenin

Také při léčbě drobných popálenin můžete využít hliníkovou fólii. Vhodné je použít například balzám z aloe vera, o jehož benefitech informoval web Healthline. Po nanesení balzámu na postižené místo jej následně jednoduše zabalte do fólie a vše nechte působit přes noc. Opakujte tento postup, dokud nedojde ke znatelnému zlepšení. Tento jednoduchý trik může přispět k rychlejšímu hojení popálenin.

Jedlá soda je cenným spojencem organismu pro její zdravotní benefity. Porazí i zubní plak a záněty

alobal, hliník
Fotografie: Freepik

Mýty a skutečnosti ohledně alobalu a Alzheimerovy choroby

Existují různé spekulace zabývající se možnou souvislostí mezi používáním alobalu a vznikem Alzheimerovy choroby. Několik studií v minulosti zkoumalo tuto otázku. Některé z nich naznačují, že hliník z alobalu může migrovat do potravin, zejména při vaření kyselých jídel. Nicméně odborníci zdůrazňují, že denní příjem hliníku z potravy a tekutin je větší než ten, který by mohl pocházet z alobalu.

I když se spekuluje o spojitosti mezi expozicí hliníku a Alzheimerovou chorobou, dosud neexistují přesvědčivé vědecké důkazy potvrzující přímou kauzální souvislost. Většina expertů se shoduje na tom, že genetika, stáří a další faktory hrají významnější roli než expozice hliníku z alobalu, uvádí lékařka Heidi Moawad.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]