5 malých změn, které přinesou skvělé výsledky

Obrázek:healthstatinc.com

Změna nemusí být nějak velká, stačí malé a jednoduché změny, které vám pomohou jíst zdravěji. Přemýšlíte o hubnutí a dietě vůbec a myslíte si, že to určitě bude stát hodně úsilí. Budete muset změnit celý život, celý jídelníček, to, co jste měli rádi, už jíst nebudete a podobně. Nemusí to tak být, vyzkoušejte malé a snadné změny, které mají skvělé výsledky. Co dělat jinak?

Snídejte

Snídaně je základ dne a větší úspěch na hubnutí mají ti, kteří pravidelně ráno snídají. Pokud nesnídáte, tak začněte. Jestliže snídáte, ale saháte obvykle po zpracovaných, sladkých, tučných nebo slaných pokrmech, zkuste snídat jinak. Ve snídani by měla být správná dávka sacharidů, bílkovin a také zeleniny. Snídaně i s nachystáním vám zabere deset minut.

Menší talíř

Použití menšího talíře má vliv na vaše oči. Menší talíř znamená, že jídlo, které si na něj dáte, bude překypovat. Můžete toho tak ve finále sníst méně, budete mít pocit, že jste toho snědli hodně, přitom to tak být nemusí.

Pijte hodně vody

Asi už jste slyšeli, že je nutný pitný režim. Pijte dva šálky vody před každým jídlem, což vám pomůže zhubnout. Voda vám pomůže zaplnit žaludek a vy tak sníte méně jídla, než obvykle.

Svačte jogurt

Jogurt je skvělý pro podporu hubnutí, má vysoký obsah bílkovin, pomáhá tělo zasytit. Navíc má vliv také na vaše střeva a zažívací trakt. Probiotika v jogurtu pomáhají rychleji spalovat tuky a zároveň zachovávají ve střevech dobré bakterie.

Hřešit je dovoleno

Když se rozhodnete pro hubnutí, neznamená to, že musíte okamžitě vyhodit všechny věci, které jste měli rádi. Dopřejte si občas nějaký ten malý hřích v podobně zmrzliny (když sáhnete po ovocné namísto smetanové, uděláte lépe), dejte si dvojku vína, trochu zmrzliny, tmavou čokoládu a podobně. Odměňte se za své úsilí. Když si tyto pochutiny dáte občas, budou vám víc chutnat a nepřiberete.