Způsoby, jak eliminovat nepříjemné strie a opět se cítit sebevědomě

Už vás unavuje neustálý boj s problémem, kterým jsou strie? Tyto nevzhledné linie se na pokožce tvoří při velkém přibírání, nebo naopak hubnutí. Mnoho žen se s nimi potýká zejména po porodu, kdy se jim zkrátka nevyhnete. Naštěstí strie nijak nesouvisí se zdravotními problémy.

Jedná se čistě o estetickou záležitost, kterou většina žen na svém těle nesnáší. Často se stává, že jsou nejdříve červené nebo fialové barvy, ale postupně pomalu mění barvu na bílou.

Lékaři vám jistě řeknou, že žádná léčba není na sto procent účinná. Dokonce i v případě laserového odstranění vám zůstanou malé jizvy. Léčba ovšem může vést k zesvětlení a zmenšení linií. Ve chvíli, kdy jsou stále červené, lze je léčit. Přítomnost krevních cév totiž zvyšuje citlivost na léčbu. Bílé jsou na léčbu obtížnější, ale i zde může pomoci. Mezi nejoblíbenější patří:

  • laserová terapie,
  • peeling,
  • chirurgie.

Tvorbě strií může ale také předcházet. Udržovat stálou váhu je důležitým prvkem. Stejně tak dostatečná hydratace a vyvážená strava. Do svého jídelníčku byste měli začlenit vitamíny C, D a zinek. Pokud se již strie vytvoří, nečekejte, až zbělají a pusťte se do léčby ihned. Strie jsou znakem špatného životního stylu. Starejte se o své tělo a žádná negativa neuvidíte.

Odstraňování odumřelých buněk

Peeling odstraňuje přebytečnou odumřelou pokožku z těla a omlazuje tak novou pokožku. Odstranění odumřelé kůže ze strií umožňuje další možná ošetření kůže, díky kterým lze proniknout hlouběji. Obnovováním buněk můžete dosáhnout zlepšení v oblasti strií, na kterých se nebudou hromadit další vrstvy, a proto nebudou tak viditelné.

Krémy a masti

Na trhu najdete nespočet krémů, které jsou určeny k tomuto účelu. Jejich efekt je spekulativní, ale vyzkoušet je můžete. Některé krémy mohou strie zesvětlit, ale s největší pravděpodobností je zcela neodstraní. Základem je zde zkoušení různých produktů a pravidelná aplikace.

Fotografie: Pixabay

Mikrodermabáze

Jedná se o bezbolestnou proceduru, která snižuje výskyt bílých strií. Je zaměřena na horní vrstvu pokožky. Metoda stimuluje kůži prostřednictvím stimulace kolagenových a elastinových vláken. Procedura probíhá tak, že se exfoliační krystaly aplikují na postiženou oblast a pomocí speciálního zařízení se odstraní odumřelá kůže z horní vrstvy.

Microneedling

Tato metoda se zaměřuje na dermis, tedy na střední vrstvu pokožky, kde se tvoří strie. Během procedury se malé jehličky vpíchnou do kůže tak, aby spustily produkci kolagenu, který podporuje regeneraci pokožky a pomáhá vyplňovat pokožku.

Laser a chirurgie

Laserová terapie je velmi oblíbenou variantou. Laser proniká do pokožky a spouští regeneraci, která spouští tkáně kolem strií. Laser stimuluje produkci melaninu a pigmentových buněk. Musíte ale počítat s tím, že to není zadarmo a je zapotřebí více, než jedno sezení. Máte-li o tento zákrok zájem, v každém větším městě zaručeně najdete odborníka, který metodu provádí. Cena se pohybuje od 1000 do 3500 Kč za jedno sezení.

Fotografie: Pixabay

Chirurgické odstranění je efektivní, ale velmi nákladné. Pojišťovny tento zákrok samozřejmě nehradí, takže to budete muset udělat sami. Abdominoplastika je kosmetická procedura, která odstraňuje strie, přebytečnou pokožku a tuk z břicha. Potom bude vaše kůže pevnější, plošší a bez ošklivých bílých linií.

Úvodní Fotografie: Freepik