Pevné hýždě a stehna již po prvním týdnu cvičení. Neodolatelné nohy díky sestavě, která je vhodná pro všechny

Fotografie: Depositphotos

Jestliže se na vás zadek a stehna třepou jako sulc, nastal čas na to, abyste s tím něco udělali. Zpevnit svaly lze s pomocí cvičení, jemuž se budete pravidelně věnovat.

Nohy nás nosí celý den a je zapotřebí, aby byly pevné a hodně toho vydržely. Když budete mít dostatečně silné svaly, vaše nohy toho určitě zvládnou hodně. Jenže sezením za počítačem nebo večer u televize s pytlíkem brambůrek toho nedocílíte. Chce to zatnout zuby a pustit se do tréninku, říká fyzioterapeutka Danielle Hildreth. Za trochu toho nepohodlí to přece stojí, ne?

Praktické a účinné cvičení na hýždě a stehna

Připravili jsme pro vás týdenní program, jehož cvičením získáte pevnější svaly na nohách i v oblasti zadku. Najděte si ve svém denním programu volnou chvíli, ve které byste se tomuto tréninku věnovali. Když budete každý den poctivě cvičit následujících šest cviků na zpevnění svalů, získáte lepší vzhled svých hýždí i stehen.

Týdenní cvičební program

  • Dřepy: Patří k základním cvikům. Dřepněte si tak hluboko, aby vaše stehna byla rovnoběžně s podlahou. Cvik zopakujte 15krát.
  • Dřepový kop: Je to alternativní verze dřepu. Nejprve si dřepnete dolů, pak si stoupnete a jednu nohu zanožíte.
  • Složený dřep: Dřepy jsou opravdu výborným cvičením na posílení hýždí a stehen. Lze je cvičit na několik způsobů. U tohoto typu dřepu se široce rozkročíte a dřepnete. Ruce mějte spojené před hrudí. Opakujte 15krát.
  • Šikmý dřep: Dejte ruce za hlavu a jděte do dřepu. Pak se vraťte do stoje, zvedněte levou nohu a loktem se dotkněte kolene. Zopakujte 15krát pro každou nohu.
Fotografie: Pixabay
  • Dřep s činkami: Svaly na stehnech a hýždích posílíte i s pomocí zátěže. Vezměte si do rukou jednoruční činky o hmotnosti 1 kg. Levou rukou vykročte do předu a poklekněte na pravou nohu. Cvik opakujte 15krát pro každou stranu.
  • Boční dřep: Vypadá jednoduše, ale zpočátku se vám bude cvičit ztěžka. Jakmile vám svaly zesílí, cvik vám půjde mnohem lépe. Postavte se rovně, ruce sepněte před hrudníkem. Ukročte levou nohou do strany a zároveň s ní jděte do dřepu. Cvik opakujte 15krát pro každou nohu.

Zdroj: Healthline