Česnek a zázvor: Dvojice plná zdravotních benefitů, která v podobě čaje vyčistí i tepny

Fotografie: 조혜경 / Creative Commons / Attribution 2.0 kr

Zázvor pochází z Číny a již po staletí se používá v léčitelství i v kuchyni. Zázvor v čaji může poskytnout úlevu během celého dne či při ranní nevolnosti, ale může také pomoci očistit vaše tepny. 

Zázvor je kořenová rostlina s výraznou vůní a chutí, která se tradičně používá v kuchyni a léčitelství po celém světě. Kromě svého charakteristického aroma má zázvor také řadu zdravotních benefitů. Jeho léčivé vlastnosti jsou známé již po staletí a je hojně využíván pro své antioxidační, protizánětlivé a trávicí účinky. Zázvor obsahuje mnoho bioaktivních látek, včetně gingerolu, který je považován za hlavní látku odpovědnou za jeho zdravotní benefity. Při konzumaci zázvoru můžete těžit z jeho možnosti posílit imunitní systém, zmírnit trávicí potíže, snížit zánět, uklidnit bolesti a podpořit celkové zdraví, říká doktorka Natalie Olsen.

Starý recept na čištění tepen

Každý, kdo se někdy setkal s problémem krevních sraženin, ví, jak důležité je čištění cév. Věk a špatná výživa si vybírají svou daň. Cévy se opotřebovávají, ztrácejí pružnost, vnitřní stěny zarůstají cholesterolem, lumen v nich se výrazně zužuje. Zhoršuje se prokrvení všech orgánů a systémů, trpí zejména mozek, lidé si začínají stěžovat na vysoký krevní tlak.

Výsledkem jsou mrtvice, infarkty a mnoho chronických onemocnění. Tato účinná metoda čištění cév od cholesterolových plaků a vápenatých usazenin pochází z tradiční německé lidové medicíny. Složení odvaru je zcela přírodní a má obrovský přínos nejen pro cévy, ale i na hubnutí. Pro výrobu nápoje budete potřebovat:

Hromadění plaku v tepnách: Stav, který se musí řešit dříve, než se vymkne kontrole

čaj zázvor
Fotografie: Freepik
  • 4 citrony,
  • malý kousek zázvoru,
  • 2 litry vody,
  • 4–5 stroužků česneku
  • 2 lžíce medu.

Citrony důkladně omyjte vroucí vodou, aby se odstranil voskový povlak, a nakrájejte je na tenké plátky. Oloupejte zázvor a česnek a rozemelte je v mixéru, nebo je přejeďte přes mlýnek na maso. Citrony vložte do jedné třílitrové sklenice. Převařte 2 litry vody a nechte ji vychladnout asi na 60 stupňů. Do vody přidejte česnek, zázvor a med. Vše dobře promíchejte a ihned nalijte do sklenic s citrony. Po 2 hodinách bude lék hotový.

Lék užívejte denně nalačno, ráno a večer vypijte 100 ml nálevu. Vhodná doba léčby se udává asi 3 týdny. Poté je nutné udělat týdenní přestávku. Následně nápoj můžete užívat po dobu dalších 4 týdnů. První účinky se dostaví zhruba po 14 dnech. Přípravek je třeba uchovávat v chladničce a před použitím mírně zahřát ve vodní lázni.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]