Usazeniny v tepnách je možné zlikvidovat přírodním čističem. Jeho příprava je víc než snadná

Fotografie: Scientific Animations, Girish Khera / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Odvar na čištění tepen od usazenin se připravuje velmi snadno. Je to jednoduchý způsob, jak zbavit tělo cholesterolu. Stačí čtyři ingredience a trocha sebezapření.

Úkolem tepen v lidském těle je přenášet živiny a kyslík do srdce a dalších tělesných orgánů. Je logické, že musí být čisté, aby se zachovalo zdraví vašeho těla. Z tohoto důvodu je výživa pro vaše tepny a celé tělo zásadní. Zpracované potraviny, tuky, toxiny a chemické látky mohou vážně poškodit vaše kardiovaskulární zdraví. Tři složky jsou velmi účinné při uvolňování, a dokonce i odstraňování ucpaných tepen a odstraňování tuku z krve, takže jsou ve stravě nesmírně důležité, říká lékařka Jillian Kubala.

Proč je důležité čištění tepen od usazenin

Usazeniny v tepnách se tvoří při špatné stravě – málo pohybu, sladké svačiny a tučné obědy stačí k tomu, aby se hladina cholesterolu udržovala vysoká a tepny byly znečištěné. Velké množství usazenin může časem vést k rozvoji aterosklerózy a hypertenze. Naštěstí existují domácí prostředky, jak tepny zbavit usazenin. Níže najdete recept na odvar, který pomáhá regulovat krevní tlak, usnadňuje trávení a také zabraňuje ateroskleróze tím, že odstraňuje usazeniny z tepen.

Tato kombinace reguluje tělesný tuk, řeší problémy s ucpanými tepnami, čistí játra, chrání před chřipkou a nachlazením, ničí volné radikály, zabraňuje infekcím, které ovlivňují krevní oběh, a zlepšuje imunitní systém. Pro recept tohoto zázračného nápoje budete potřebovat pouze:

  • 4 litry vody,
  • 8 citronů,
  • 8 stroužků česneku,
  • 4 až 5 cm zázvoru.

dva kořeny zázvoru
Fotografie: Pixabay

Citrony opláchněte, nakrájejte na kousky a dejte je do mísy. Pak přidejte oloupaný zázvor a česnek a vše vložte do mixéru. Vše dobře promíchejte, až je roztok homogenní, a vložte ho do hrnce. Do hrnce přidejte vodu a přiveďte ji k varu. Když se začne vařit, odstavte ji z ohně a nechte směs vychladnout. Připravený nápoj přelijte do láhve, kde ho můžete skladovat, dokud nedojde.

Tento nápoj byste měli konzumovat denně. Pijte ho nalačno, asi dvě hodiny před jídlem. Kromě toho se doporučuje provádět fyzickou aktivitu alespoň třikrát týdně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Zdroj: Healthline, National Library Of Medicine