Zaostřeno na přílohy: co si neodpírat během hubnutí?

ID-100133673Na cestě za zhubnutím přebytečných kil a vysněné postavě jako z magazínu začne drtivá většina z vás omezovat k jídlům přílohy, což není to nejšikovnější řešení. Možná jste i vy dali sbohem knedlíkům, těstovinám i rýži a následně se divíte, že i po obědě máte stále hlad. Je pravda, že některé přílohy nejsou během hubnutí nejvhodnější, ovšem existují i takové, kterých se bát nemusíte – a na to se zaměříme v dnešním článku. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké přílohy si můžete s klidným srdcem dopřávat, neboť se vstřebávají pomalu a nehrozí tak zvýšení hladiny krevního cukru.

Jáhly

Mezi zdravé a povolené přílohy během hubnutí patří jáhly, které jsou doslova nabité minerály a vitamíny. Jáhly si jako přílohu mohou udělat nejen zastánci diet, ale i ti, kteří trpí chudokrevností. Vyhýbat se jim nemusí ani ti, které čas od času potrápí žaludeční potíže. Výhodou této přílohy je nejen vysoký obsah výživných látek, ale i skutečnost, že jsou zdravé a zaručí vám pocit sytosti.

Čirok

I čirok si jako přílohu nemusíte odpírat. Zrnka čiroku neobsahují lepek a pyšní se vysokým obsahem energetické hodnoty, která vám jistě přijde vhod. Kromě toho tento typ přílohy obsahuje spoustu minerálních látek a rovněž se může chlubit i vysokým obsahem antioxidačních a protizánětlivých látek. Dobrou zprávou je, že posiluje imunitu, za což můžete vděčit vysokému obsahu polyfenolů.

Pohanka

Pohanka právem patří mezi oblíbené přílohy. Do podvědomí lidí se dostala především díky vysokému obsahu rutinu, který působí pozitivně na cévy. Máte-li s cévami problém, pak si pohanku dopřávejte ve velkém. Pohanka dokáže upravit krevní tlak, zmírnit potíže s křečovými žilami a rozhodně nelze opomenout skutečnost, že obsahuje velmi důležitý vitamín B8 cholin.

Fotografie publikována se svolením rakratchada torsap FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]