Zajímavé signály lidského těla, které naznačují více o zdraví a kondici

Naše tělo vždy posílá zprávy, které signalizují jeho současný stav, takže pokud se mu naučíte naslouchat, budete schopni včas řešit zdravotní problémy a zajistit si pohodu. MUDr. Elson M. Haas (zakladatel a ředitel Preventive Medical Center v San Rafael v Kalifornii, lékař upřednostňující přírodní medicínu a autor knihy pojednávající o zdraví a výživě říká, že tělo nám posílá fyzické signály a symptomy jako způsob, jak upozornit na hlubší nerovnováhu. Jeho kniha: Jak zůstat zdravý v každém ročním období.

Než si vezmete pilulku v domnění, že problémy zázračně zmizí, je lepší vzít si čas na rozluštění kódů těla, protože ve skutečnosti se chceme dostat k příčinám problémů, nejen potlačit konečný výsledek špatného zdraví. Například, když nás bolí hlava, může to být z důvodů napjatých svalů, stresu, zanedbaného pitného režimu, nedostatku spánku. Vezmeme-li si prášek na bolest hlavy, řešíme pouze aktuální problém, nikoliv samotnou příčinu. Doporučuje, aby se každý zaměřil na své tělo a přemýšlel, co může daný zdravotní problém způsobovat. Naučte se poslouchat potřeby svého těla a odhalíte mnoho o tom, jak reagujete na životní prostředí, stravu a další faktory.

Zde je 13 signálů, které mohou o vašem zdraví mnohé prozradit

1. Abnormální zápach potu – Pokud váš pot zapáchá jako aceton, může to zaznamenat problémy s hladinou cukru v krvi a zápach čpavku může znamenat problémy s ledvinami nebo játry.

2. Silně zapáchající moč nebo stolice – Velmi páchnoucí stolice může znamenat nesnášenlivost laktózy, zatímco chemický zápach moči může znamenat infekci močových cest, obvykle v důsledku bakterií E. Coli.

3. Suchá kůže – Nadměrně suchá pokožka může být příznakem cukrovky, nedostatků živin a hypotyreózy.

4. Oteklé nohy – Oteklé nohy mívají obvykle těhotné ženy a lidi, kteří tráví mnoho hodin na nohou, ale pokud to není váš případ, může to znamenat retenci tekutin.

5. Bledý jazykMůže být příznakem nedostatku železa.

6. Dlouhý prsteníček – Ženy, jejichž prsteníčky jsou delší než ukazováčky, mají zvýšené riziko vzniku osteoartrózy v kolenou.

7. Abnormální růst vlasů – Růst vlasů v oblastech, kde se u žen normálně vlasový porost nevyskytuje, je známkou problémů, jako je syndrom polycystických ovarií, v důsledku zvýšené produkce mužských hormonů.

8. Popraskané, suché rty – Jsou známkou dehydratace nebo alergické reakce způsobené kosmetikou na rty, léky, výrobky pro dentální hygienu, kovy a potraviny.

9. Předčasné vrásky na tváři – Pokud si v časné menopauze všimnete vrásek, můžete zaznamenat problémy s minerální hustotou kostí.

10. Problémy s nehty – Boční linie na nehtech indikují stres, bílé skvrny nebo pruhy mohou být známkou onemocnění ledvin a hrbolatá, hrubá kůžička může a nemusí signalizovat artritidu. Vždy je lépe sledovat i více příznaků.

11. VýškaLidé s menší výškou mají tendenci žít déle, což je pravděpodobně způsobeno tím, že jeden z genů zodpovědných za malou postavu, je také částečně zodpovědný za dlouhověkost.

12. Nateklá, zarudlá oční víčka – Pokleslá, zarudlá či nateklá oční víčka a malé hrudkovité výrůstky kolem očí mohou být příznakem alergie anebo podráždění od kosmetických přípravků jako jsou oční stíny, řasenka, mycí gel na obličej, ale i šampon.

13. Obočí – oblast kolem obočí souvisí a ledvinami. Kosmetické problémy v této oblasti mohou ukazovat na příliš mnoho cigaretového kouře, alkoholu nebo také na špatný krevní oběh. Ztráta obočí zase ukazuje na problémy se štítnou žlázou.

Obrázky: pixabay.com