Jak vybrat kuchyňský robot

Nákupem kuchyňského robota získáte všestranného pomocníka. Pomůže vám mixovat, hníst, šlehat, sekat a některé i vyrobit dětskou přesnídávku, džus nebo smoothie. Ačkoliv se na první dojem může zdát, že se roboty od sebe liší jen velikostí, designem a barvou, opak je pravdou.

Kuchyňské roboty se od sebe liší četností výbavy, obsluhou, intenzitou hluku a samozřejmě i cenou. Pro výběr toho správného pomocníka je důležité položit si pár otázek. Jak a na co jej budete využívat nejčastěji? Vystačíte si pouze s mixováním, hnětením a šleháním? Pak vám bude stačit model v základní výbavě. Bude i mnohem levnější než roboty s přídavnými funkcemi navíc. Rychlá půjčka může zajistit i rychlý nákup kuchyňského robota, než však přistoupíte k nákupu, přemýšlejte nad tím, co vše využijete.

S ramenem nebo bez něj?

Jste single nebo velká rodina, která několikrát v týdnu zpracovává větší množství surovin? Pro větší modely jsou určitě lepší přístroje s ramenem, protože umožňují zpracovávat větší objemy. Vystačíte-li si s malým množstvím, lze vybrat pomocníka do kuchyně bez ramene.

Správná velikost…

Při výběru kuchyňského robota myslete na jeho rozměry a dispozici vaší kuchyně. Mnohé roboty zaberou na kuchyňské pracovní desce málo místa, přestože jsou vybaveny velkými pracovními nádobami. Ovšem jsou i takové modely, které vyžadují více prostoru.

Čištění a umývání…

Stejně jako u jiných kuchyňských pomocníků bývá u robotů docela náročné čištění. Celá škála žlábků, skulinek, důlků, jež je potřeba pokaždé důkladně umýt. To jsou fakta, která mohou práci s robotem znepříjemnit. Jste-li zvyklí používat myčku nádobí, pak před koupí zjistěte, zda do ní vybraný model smí.

Příkon a spotřeba…

Čím větší příkon robot má – tím více toho utáhne. Za ideální hodnotu se považuje 500 W a více, čím víc se hodnota příkonu blíží 1000 W, tím lepší přístroj. S příkonem však roste i vysoká spotřeba. U těchto přístrojů je tato hodnota však relativně zanedbatelná, přeci jen nemixujete, nesekáte a nepracujete s robotem několik hodin denně. S kvalitou robota roste i jeho cena.

Cena přístroje…

Jestliže vám už starý pomocník dosloužil a potřebujete nutně koupit nový, pak se určitě vyplatí připlatit, protože vám opět hezkých pár let vydrží sloužit. Půjčka před výplatou vám může dopomoci k tomuto nepostradatelnému pomocníku v případě, že nemáte na něj zrovna dostatek finančních prostředků. Přeci jen za kvalitu je potřeba připlatit a mnohdy nejde o levnou záležitost. Proč však ustupovat ze svých požadavků a kupovat levný model, který za rok vyměníte za novější, modernější a kvalitnější kousek.

Bezpečnost…

Kuchyňský robot může představovat riziko především pro zvídavé děti. Jeho součástí bývají velmi ostré nože. Proto je důležité ohlídat jeho uložení a dostupnost. Co se týče bezpečnosti během manipulace, většina modelů je opatřena protiskluzovými nožkami, které zabrání jeho posouvání po lince a následném pádu. Motor pak chrání pojistka proti přehřátí.

Zvažujete-li nákup kuchyňského robota či jiného spotřebiče do vaší domácnosti a chybí vám nějaká ta koruna, zkuste využít možnosti, které nabízí pluspujčka.cz – online sjednání, bez dokládání přijmu, ihned 4500 Kč na účet.

Obrázek: pixabay.com