Varovné signály, které vás upozorňují, že máte tělo plné parazitů. Odstraňte je pomocí konzumace těchto potravin

Fotografie: Freepik

Už jen představa parazitů, jako jsou červi, v našem těle je velmi děsivá. Mnoho lidí však s nimi skutečně žije, aniž by si to uvědomovali.

Paraziti jsou mikroorganismy, které žijí na úkor jiných organismů. Existuje několik druhů parazitů, jež žijí a živí se ve vašem těle. Některé se živí potravou, jiní se živí červenými krvinkami. Některé z nich žijí v těle dlouhou dobu, a dokonce zde kladou vajíčka. Parazity může být napaden kdokoli. Je to častější, než si myslíte. Někteří parazité mohou způsobit onemocnění přímo, jiní je způsobují prostřednictvím toxinů, které produkují, říká lékař Darragh O’Carroll.

Jak poznáte parazity v těle

Mezi příznaky, že máte v těle parazity, patří bolesti svalů a kloubů, poruchy spánku, nedostatek železa, únava, apatie a deprese, nevysvětlitelná zácpa, průjem, plynatost nebo příznaky IBS, zažívací problémy, podráždění kůže, kopřivka, vyrážka, ekzém nebo růžovka a neustálý hlad i po jídle.

Fotografie: Freepik

Hřebíček, česnek a další blahodárné potraviny

Pokud se setkáte s výše uvedenými příznaky, není třeba panikařit, protože je poměrně snadné odstranit všechny parazity z těla pomocí některých přírodních potravin. Mezi ně patří například hřebíček, který ničí vajíčka nakladená červy ve střevech. Má silné antivirové, antibakteriální, protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti. Přidávejte ho do pečiva, směsí, čajů, nakládané zeleniny a dalších pokrmů.

Druhou zázračnou potravinou v boji proti parazitům je česnek, který je považován za nejsilnější přírodní antibiotikum, jež má silné antibakteriální, antiparazitární, antivirové, protiplísňové a protirakovinové účinky. Jezte česnek syrový nebo ho přidávejte do zelených šťáv či vařených pokrmů, abyste z těla odstranili všechny parazity.

Oreganový olej je dalším účinným prostředkem k hubení parazitů v těle. Je bohatý na antioxidanty, které zabraňují poškození volnými radikály, a také má silné antiparazitární, antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky. Můžete ho použít jako esenciální olej, čajový nálev nebo tinkturu. Čtvrtým pomocníkem je tymián, který ničí parazity ve střevním traktu, stimuluje brzlík a povzbuzuje přirozené obranné mechanismy těla. Přidejte ho do svých pokrmů a užívejte si jeho výhod.

Fotografie: Freepik

Posledním trumfem je koptis čínský, nazývaný také zlatá nitka čínská (latinsky Coptis chinensis). Jedná se o blahodárnou bylinu, která je běžně používaná v tradiční čínské medicíně. Obsahuje berberin, který má širokospektrální antimikrobiální účinky a účinně léčí bakteriální, parazitární a kvasinkové infekce. Uvařte si z této byliny čaj a zbavte se všech parazitů v těle.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]