Tymiánový olej zbaví řady zdravotních komplikací. Vyrobte si ho z pohodlí domova

Pod slovem tymiánový olej si většina z nás představí koření, které můžeme použít k dochucení našeho jídla. To by ale byla škoda. Tato rostlina totiž v sobě ukrývá velké množství zdraví prospěšných látek, především antioxidanty, které mají blahodárný vliv na celou řadu zdravotních problémů. Dnes vám proto přinášíme informace o tom, jak si z tymiánu jednoduše vyrobit olej, který vás zbaví různých zdravotních komplikací.

Jak si tymiánový olej vyrobit?

Výroba tymiánového oleje je velmi snadná. Připravte si dvacet pět gramů čerstvého tymiánu a dvě stě čtyřicet mililitrů olivového či kokosového oleje. Omytý a osušený tymián zpracujte pomocí hmoždíře a paličky, aby se uvolnily jeho přírodní oleje. Tuto směs poté celou vložte společně s olivovým či kokosovým olejem do hrnce a vařte přibližně pět minut. Poté nenechte vychladnout a následně nalijte do připravené skleněné lahvičky. Skladujte v chladu. Tymiánový olej je opravdový zázrak přírodní medicíny. Má celou řadu pozitivních účinků například na dýchací, trávicí či nervovou soustavu. Zároveň podporuje imunitu a pomáhá při ženských problémech. V neposlední řadě také naše tělo chrání před rizikem mrtvice, artritidou a rozmanitými mykotickými i bakteriálními infekcemi.

S jakými zdravotními potížemi tymiánový olej pomáhá?

Pokud jde o účinky tymiánového oleje na dýchací soustavu, oceníte ho především v zimním období v souvislosti s nejrůznějším nachlazením, kdy pomáhá předcházet infekcím horních i dolních dýchacích cest. Díky jedné ze svých účinných látek s názvem karyofylen je tymiánovým olej rovněž skvělým antiseptikem, které pomáhá s léčbou střevních infekcí či infekcí močové soustavy. Tymiánový olej v mnohém svou silou předčí i antibiotika. Další účinnou látkou, která je v tymiánovém oleji obsažená, je thymol, který je známý především v péči o ústní hygienu, pomáhá předcházet vzniku zubního kazu, zánětu dásní i špatnému dechu. Pozitivní vliv má rovněž na náš kardiovaskulární systém a klouby.

Můžete ho užívat nejen vnitřně, ale také zevně na kůži, kdy oceníte jeho pozitivní vliv na akné, vyrážky, ekzémy či suchou a svědící kůži. Kromě toho si několik kapek tymiánového oleje můžete přidat například do vaší koupele, tělového mléka či použít k masáži. Kromě blahodárných účinků na kůži jistě oceníte i jeho regenerační a zklidňující účinek na psychiku.

Fotografie: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]