Střevní parazité nezůstanou skrytí díky jasným příznakům. Patří mezi ně i únava a bolest břicha

Fotografie: Depositphotos

Střevní parazité mohou způsobovat různé nepříjemné symptomy, které mohou ovlivnit vaše zdraví a kvalitu života.

Střevní parazité jsou mikroorganismy, které žijí v trávicím systému člověka a mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Mohou se dostat do těla skrze nečistou vodu, kontaminované potraviny nebo přímý kontakt s infikovanými jedinci. Lékařka Cynthia Taylor Chavoustie informovala, že některé obecné příznaky zahrnují zažívací potíže, únavu, hubnutí nebo problémy s kůží. Je jistě vhodné lépe porozumět příznakům přítomnosti střevních parazitů.

Příznaky střevních parazitů

Mezi nejčastější příznaky střevních parazitů patří zažívací potíže, jako jsou průjem, zácpa, nadýmání nebo nevolnost. Dalšími možnými příznaky jsou únava, slabost, ztráta chuti k jídlu, hubnutí, bolesti břicha, svědění v okolí řitního otvoru a problémy s kůží, jako jsou vyrážky nebo ekzémy. Tyto příznaky se mohou projevovat různými způsoby a mohou být mírné až vážné v závislosti na druhu parazita.

U osob se střevními červy se může také objevit dyzenterie (úplavice). Web Healthline uvádí, že tento stav je charakterizován střevní infekcí, která způsobuje průjem doprovázený krví a hlenem ve stolici. Důležité je to, že někteří lidé mohou být hostiteli střevních červů po dlouhou dobu, aniž by projevovali jakékoli symptomy onemocnění. Na ZdravémStravování jsme psali o ženě, které způsobila velké problémy tasemnice.

nevolnost
Fotografie: Freepik

Toxiny přiznávají svoji přítomnost pomocí jasných známek. Patří mezi ně i nevolnost a průjem

Jak parazity diagnostikovat

Střevní parazité mohou být diagnostikováni pomocí různých laboratorních testů, jako jsou fekální testy na parazity, krevní testy nebo endoskopie, jak uvádí lékař Darragh O’CarrollLéčba střevních parazitů se obvykle provádí pomocí antiparazitárních léků, které jsou předepsány lékařem. Neméně důležité je dodržovat hygienická opatření.

Preventivní opatření

Prevence střevních parazitů zahrnuje dodržování hygienických návyků a opatření, jako je mytí rukou před jídlem a po použití toalety, pití čisté vody a pečlivé vaření a pečení potravin. Je také důležité vyhýbat se kontaktu s infikovanými osobami nebo zvířaty a vyhledávat lékařskou pomoc, pokud se objeví příznaky střevních parazitů. S včasnou diagnózou a léčbou je možné úspěšně zvládnout střevní parazity a minimalizovat jejich negativní dopady na zdraví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]