Sklony k alkoholismu mají velkou souvislost s typem krevní skupiny. Jaké předpoklady máte vy?

Fotografie: Freepik

Krevní skupina pomáhá určovat nejen vhodné potraviny pro vaše zdraví, ale může napovídat i o vaší povaze nebo dokonce o míře psychických závislostí, upřesňuje výzkum provedený NCBI.

Není žádným tajemstvím, že krevní skupina určuje mnoho důležitých genetických vlastností člověka. První myšlenky vedené k úpravě stravy a životního stylu v závislosti na vlastnostech jeho krevní skupiny, vyjádřil a vědecky podložil již v první polovině 17.století William Harvey. Dnes jsou tyto skutečnosti již potvrzeny a vědci doporučují kategoricky se vzdát zejména alkoholu, pokud jste vlastníkem určité skupiny krve.

Fotografie: Pixabay

Krevní skupina a alkoholismu

Studie DNA ukázaly, že gen, který určuje stav krevní skupiny, se nachází ve stejné části jako gen podezřelý z dědičného sklonu k alkoholismu. Existují dostupná data, podle kterých je téměř polovina všech pacientů podstupujících léčbu alkoholismu majitelem krevní skupiny A. Přesné důvody tohoto spojení nebyly zatím stanoveny, ale vědci se domnívají, že je to způsobeno špatnou funkcí nadledvin, a proto je v krvi nedostatek glukózy, kterou si člověk kompenzuje alkoholem.

Fotografie: Pixabay

Kromě toho ovlivňuje i mechanismus vzniku stresu, který je u lidí s krevní skupinou A poměrně snadno odstraněn alkoholem. Znamená to, že začnou pít, aby si odpočinuli, a nakonec si na tento vzorec chování zvyknou. Proto je pro tento druh lidí pravidelný příjem alkoholu spojen s rizikem postupného sklouznutí k alkoholismu. Problémem by mohla být i skutečnost, že lidem s touto krevní skupinou se doporučuje pravidelně v mírných dávkách užívat červené víno, které podporuje správnou činnost srdce.

Krevní skupina a zdraví

Krevní skupina určuje nejen psychické závislosti, ale také oblast zdraví. Odborníci doporučují, aby lidé s krevní skupinou AB zcela vynechali alkohol. Přestože nejsou majitelé této skupiny náchylní k závislosti a samotný alkohol po dlouhou dobu neškodí jejich tělu, patří k největšímu počtu pacientů se srdečními a jaterními chorobami. Nejtolerantnější k alkoholu jsou zástupci krevní skupiny 0. Neznamená to ale, že by měli alkoholu holdovat denně nebo ve velkém množství.

Fotografie: Pixabay

Pokud znáte svou krevní skupinu, může se vám tato informace hodit nejen při zdravotních potížích, ale i při stanovení dietního jídelníčku nebo výběru zaměstnání. Vypovídá dokonce i o osobnostních rysech jedince. Lidé s krevní skupinou 0 patří mezi odvážlivce, majitelé skupiny A preferují klidný život a vše důkladně promýšlí. Nositelé typu B jsou kreativní a snaživí a krevní skupina AB, která je považována za nejcennější, vypovídá o komplikovaných osobnostech.

Zdroj: NCBI, Prevention

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]