Recept na tvarohový cheesecake

Tvarohový cheesecake představuje jednu z mnoha podob tohoto oblíbeného sladkého dezertu, jehož původní variace je čistě sýrová a má svou jasně specifikou chuť. Na cheesecaku si pochutnávali atleti z Řecka během olympijských her již v roce 776 před Kristem. Postupem času si tento populární dezert – známý v dnešní době po celém světě – získával mnoho příznivců a rovněž vznikaly i jeho různorodé varianty. Kromě klasického sýrového cheesecaku si tak můžete připravit i tvarohový cheesecake, na který vám v dnešním článku prozradíme chutný recept.

Krusta z rozdrobených sušenek a vrstva tvarohu – to je základ celého dezertu, který není složitý na přípravu, ale chutná doslova božsky. Navíc se nám blíží léto, kdy tuto osvěžující sladkost zaručeně oceníte.

Recept na tvarohový cheesecake

Dezert tvořený dvěma vrstvami si připravíte během několika málo minut. Lahodná kombinace sušenek a tvarohu vás mile překvapí.

Potřebujete:

  • 200 g sušenek
  • 70 g másla
  • 400 g tvarohu
  • 70 g cukru
  • 2 vejce
  • kůru z citronu
  • šťávu z poloviny citronu

Postup:

Před přípravou dezertu si předehřejte troubu na 180°C. Sušenky rozmixujte pomocí kuchyňského robota společně s máslem. Do dortové pečicí formy dejte pečicí papír a sušenkovou hmotu rozprostřete na dno. Dejte do trouby a pečte 5-7 minut, poté nechte odpočinout a vychladnout.

Nyní se pusťte do přípravy tvarohové náplně: V míse smíchejte zbylé přísady a dobře promíchejte. Vzniklou směs následně navrstvěte na upečený sušenkový korpus. Dejte do trouby a pečte při 180°C 10 minut. Poté teplotu snižte na 150°C a pečte dalších 30-45 minut. Během pečení cheesecake hlídejte, tvaroh by měl na povrchu zůstat světlý, boky dezertu by měly být pevné a uprostřed by se sladkost měla ještě trochu třást. Po upečení nechte cheesecake vychladnout.

Tvarohový cheesecake si můžete dle chuti ozdobit různorodým ovocem – jahodami, malinami, borůvkami apod.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]