Bolestivá dna může člověka dostat na dno. Hladinu kyseliny močové však sníží hořčík, třešně nebo zázvor

Fotografie: Parkov~enwiki / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Dna je velice bolestivá nemoc postihující klouby. Nahromaděná kyselina močová způsobuje nepohodlí a bolest, jež však můžete zmírnit pomocí některých domácích prostředků.

Dna je typ artritidy, který způsobuje bolest podobnou osteoartróze, i když existují určité rozdíly. Je způsobena vysokým hromaděním kyseliny močové v krvi. Kyselina močová se pak kumuluje v kloubech a je příčinou zánětu a bolesti. Pomoci mohou některé přírodní prostředky. Pokud je však bolest velmi náhlá nebo intenzivní, kontaktujte svého lékaře, než vyzkoušíte některý z domácích léků, říká doktorka Stacy Sampson.

Třešně nebo třešňová šťáva

Třešně, ať už kyselé, sladké, červené, černé, ve formě extraktu, jako šťáva, nebo syrové, jsou pro mnohé velmi oblíbeným a potenciálně úspěšným domácím lékem. Třešně mohou fungovat jako prevence útoků dny. Doporučují se 3 porce třešní v jakékoli formě během 2 dnů.

Zvýšené užívání hořčíku

Někteří tvrdí, že hořčík je dobrý pro zmírnění příznaků dny, protože jeho nedostatek může zhoršit chronický zánětlivý stres v těle. Dostatek hořčíku je spojen s nižší a zdravější hladinou kyseliny močové, čímž se potenciálně snižuje riziko dny. Zkuste užívat doplňky hořčíku, ale pozorně si přečtěte pokyny na štítku. Nebo denně jezte potraviny bohaté na hořčík.

Zázvor pro léčbu zánětlivých stavů

Zázvor je bylina předepisovaná při zánětlivých stavech. Jeho schopnost pomoci při dně je dobře zdokumentována. Bylo zjištěno, že zázvor snižuje bolest související s kyselinou močovou při dně. Výzkumy však prozatím byly prováděny pouze na krysách a zázvor byl podáván vnitřně, ne lokálně.

Fotografie: Trupti.gauns / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Teplá voda s jablečným octem, citrónovou šťávou a kurkumou

Jablečný ocet, citrónová šťáva a kurkuma jsou často neoficiálně doporučovány pro léčbu dny. Společně tvoří nejen příjemný nápoj, ale i lék. Účinky jsou efektivní především u citrónové šťávy a kurkumy. Ukazuje se, že spolehlivě snižují hladinu kyseliny močové.

Zdroj: Healthline, International Journal of Scientific & Technology Research

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]