Dvouminutová maska, která odstraní veškeré černé tečky z obličeje. Snazší už to nemůže být

Fotografie: Depositphotos

Zbavte se nevzhledných černých teček na svém nosu pomocí této domácí masky z přírodních ingrediencí. Její příprava je snadná a působí ihned.

Černé tečky jsou běžný kosmetický problém, s nímž se potýká většina lidí. Abyste se jich však zbavili, nemusíte každý den stát před zrcadlem a snažit se je jednu po druhé neustále mačkat. Skvěle vám totiž postačí tato domácí maska z levných přírodních ingrediencí, které již máte pravděpodobně i vy ve své kuchyni. Níže se můžete seznámit s její přípravou a dalšími doporučeními, pomocí nichž dokážete snadno předcházet jejich vzniku. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Černé tečky obecně

Černé tečky jsou kosmetický problém, který vzniká v důsledku hromadění kožního mazu na vaší pokožce. Obecně se dělí do dvou skupin, přičemž jedním z nich je takzvané „otevřené komedo“. To je spojeno se vznikem akné a vyznačuje se právě nadbytkem mazu v mazové žláze – v důsledku toho se vytvoří mikrocysta s odumřelými buňkami, jež následně oxiduje a vytváří tak černé tečky na obličeji. V druhém případě mohou být černé tečky způsobeny zevním znečištěním, které se zachytí v pórech.

Prevence vzniku černých teček

Abyste předešli vzniku černých teček, je nutné dodržovat několik hygienických opatření, a to zejména pokud jste žena. Snažte se proto svůj obličej denně omývat vlažnou vodou a jestliže se často malujete, rozhodně nezapomínejte na odličování. Je také velmi důležité, abyste si černé tečky nemačkali, protože tak můžete infikovat okolní kůži. Dbejte také na to, aby vaše produkty pro péči o pleť nebyly komedogenní – v takovém případě totiž zabraňují přirozené vylučování kožního mazu.

Domácí maska proti černým tečkám

Černé tečky postihují především čelo, nos a bradu. Nejviditelnější jsou však právě po stranách nosu, přičemž jejich mačkání může způsobit zarudnutí nebo v některých případech také infekci. Mnohem snadnější a účinnější způsob, jak se jich zbavit, je proto použít účinnou masku z přírodních ingrediencí, která vás těchto odolných nečistot zbaví již po prvním použití. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 3 polévkové lžíce ovesných vloček,
  • 2 polévkové lžíce medu.
Fotografie: Pixabay

Masku připravíte tak, že tyto blahodárné ingredience smícháte v míse, dokud nezískáte hladkou pastu (ovesné vločky je třeba rozmixovat do co nejhladší podoby). Poté směs naneste přímo na svůj nos a nechte ji 15 až 20 minut působit, dokud zcela nezaschne. Po uplynutí této doby masku jemně odstraňte vlažnou vodou a pro získání těch nejlepších výsledků metodu opakujte jednou až dvakrát během čtrnácti dní. Ovesné vločky pokožku čistí a med ji hloubkově hydratuje.

Pokud maska nepomáhá

Pokud jsou černé tečky natolik hluboké, že vám ani tato přírodní maska nepomáhá, můžete vyzkoušet metodu „drhnutí“ – ačkoliv to může znít bolavě, jde o velmi šetrný a jemný způsob. Jednoduše smíchejte 2 polévkové lžíce medu a 1 polévkovou lžíci moučkového cukru, směs naneste na svůj nos a nechte ji působit 10 minut. Poté namočte jemnou látku do teplé vody a pomocí ní ji začněte jemně smývat. Cukr odlupuje odumřelé buňky, které způsobují černou barvu těchto skvrn, a med pomáhá regenerovat pokožku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]