Neignorujte tyto příznaky přemnožení kvasinek. Snadná 5minutová očista vás zbaví řady problémů

Fotografie: Depositphotos

Přemnožení kandidy může způsobovat mnoho nepříjemných problémů. Odstranění příčiny vám může pomoci zmírnit příznaky a zabránit opakovaným infekcím.

Přemnožení kvasinek v těle, zejména kvasinek rodu Candida, může být základním faktorem některých záhadných zdravotních obtíží, se kterými se mnozí z nás mohou setkat. Na první pohled se může zdát, že jde o nepodstatnou záležitost, ale pod povrchem tkví potenciálně vážné zdravotní problémy. Jsem přesvědčena, že osvěta a informovanost jsou klíčové k tomu, abychom si uvědomili, jaké důsledky může mít přemnožení kvasinek na naše tělo a psychické zdraví. Přiblížím vám, co to znamená, když se kvasinky začnou šířit mimo kontrolu, a jak mohou ovlivnit vaši pohodu a kvalitu života.

Příznaky přemnožení kandidy

Přemnožení kvasinky rodu Candida v těle může způsobit řadu nepříjemných zdravotních problémů. Tato mikroskopická houba se nachází v našem těle v určité míře, ale když se začne nekontrolovaně množit, může to mít vážné následky. Web Healthline informoval o šesti příznacích, které by vás mohly upozornit na přemnožení kvasinky v těle:

  • pálení žáhy a trávicí obtíže,
  • chronická únava,
  • kožní problémy,
  • zhoršení imunitního systému,
  • problémy s trávením potravy,
  • změny nálad a duševního zdraví.

Jak se můžete zbavit přemnožení kvasinky

Změna stravovacích návyků, eliminace cukrů a kvasnicových potravin a užívání antifungálních léků pod dohledem lékaře mohou pomoci. Účinným nástrojem je rovněž kandidová dieta, o které jsme vás již na webu ZdravéStravování informovali. Tato dieta se obvykle doporučuje lidem, již trpí přemnožením kvasinek Candida, což může způsobit řadu zdravotních obtíží.

1. Omezte příjem potravin obsahujících kvasnice

Mnoho lidí nemyslí na to, jaký vliv mají potraviny, které konzumují, na jejich zdraví. Je známo, že většina potravin může zhoršit již existující problémy s kvasinkami. Mezi tyto potraviny patří pečivo, koláče, chléb, pivo a většina druhů sýrů. Je důležité naučit se rozpoznávat tuto skrytou složku v potravinách a omezit její konzumaci, uvádí PharmDr. Margit Slimáková.

Ve 22 letech vážila 321 kg. Naštěstí narazila na tuto pohodlnou dietu. Zhubla už 244 kg

2. Zredukujte příjem cukru

Cukr je hlavním provokátorem přemnožení kvasinek. Podobně jako při nalití benzínu do ohně způsobí cukr rychlý nárůst kvasinek. Kvasinky se ve skutečnosti živí cukrem, což může způsobit závislost na sladkostech. Přestože se vzdání cukru může zdát obtížné, je to krok nezbytný pro zvládnutí růstu kvasinek.

3. Využívejte přírodních prostředků a léků

Existuje mnoho přírodních prostředků, které mohou pomoci regulovat počet kvasinek a bránit jejich růstu, jako jsou extrakt z citrusových semen, oreganový olej či česnek. Funkční medicína může pomoci určit nejúčinnější prostředek pro konkrétní kmen kvasinek, který se v těle nachází.

miska s jogurtem, vláknina, probiotika
Fotografie: Pixabay

4. Probiotika

Probiotika mají v oblasti zdraví široké uznání, protože mohou být mimořádně prospěšná při řešení různých chronických onemocnění. Důvodem je jejich schopnost zlepšovat vstřebávání živin a odstraňovat odpadní látky z těla.

5. Vláknina

Vláknina hraje důležitou roli v oblasti zdraví střev z několika důvodů. Kromě toho, že funguje jako plnidlo, které podporuje pravidelnou stolici, je kombinace rozpustné a nerozpustné vlákniny klíčová pro podporu růstu prospěšných bakterií v tenkém střevě. Vláknina je zároveň bohatým zdrojem prebiotik, jež slouží jako palivo pro růst zdravých bakterií.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]