Překvapivé zdravotní přínosy Zumby aneb protančete se ke zdraví

Na rozdíl od jiných sportovních aktivit, jako je CrossFit, Tabata, Hiit je Zumba chytlavá taneční hudbou, tleskáním rukou a pohyby. Zkrátka cvičení připomíná zábavu na tanečním parketu, kterou si většina lidí dopřává o víkendu v pozdních večerních hodinách. Zumba je cvičení představující pohyby inspirované různými styly latinskoamerického tance.

Pokud vás cvičení nebaví, ale tance se nezříkáte, pak bude tato pohybová aktivita pro vás to pravé. Jestliže to s vámi šije a nepostojíte v klidu, když hraje hudba, pak zkuste určitě Zumbu. Je účinná pro tónování, zpevňování a pálení kalorií. Zumba je de facto kombinace salsy a aerobiku, neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak ji praktikovat. Jakmile se vcítíte do rytmu hudby, jste polapeni. Přinášíme vám tipy, proč je Zumba skvělé cvičení.

Spálíte u ní kalorie

Při klasické 40minutové lekci Zumby spálíte přibližně 369 kalorií. Pro podporu hubnutí a udržení zdravé hmotnosti, se doporučuje cvičení, při kterém spálíte minimálně 300 kalorií. Zumba tedy dokonale splňuje tato kritéria. 12týdenní program Zumby vám rovněž poskytne výrazné zlepšení aerobní zdatnosti.

Vytrvalost

Protože hudba přehrávaná během lekce Zumby je poměrně rychlá, přesunutí do rytmu vám pomůže vybudovat vaši vytrvalost již po několika cvičeních. Bylo zjištěno, že účastníci Zumby získali nejen lepší vytrvalost, ale i lepší zdraví srdce. Zumba je tedy výtečnou prevencí srdečních chorob.

Zvládne to každý

Zumbu může cvičit (tančit) jak mladší, tak starší člověk. Podle věkové kategorie i podle toho, zda jste začátečník či zkušený, lze volit rytmus hudby. A jelikož se jedná o skupinové lekce, je to i velmi sociální sportovní aktivita, při které můžete navázat vztahy. Jde o zábavné prostředí, které pozitivně ovlivňuje psychiku.

Lepší kvalita života

Všeobecně se ví, že pravidelný pohyb přispívá k lepšímu zdraví, pomáhá hubnout nebo udržovat zdravou váhu. Z pohybu by měl mít člověk radost, nikoliv se do něj nutit. A tanec baví většinu lidí. Určitě víc, než běhání nebo výšlap do kopce. Jít na Zumbu je tak trochu, jako jít si v pátek zatančit s kamarádkami. Hýbete se, bavíte se, smějete se – to vše zlepšuje zdraví a kvalitu života.

  • Lepší zdraví srdce, větší vytrvalost

  • Méně stresu, lepší nálada

  • Lepší aerobní zdatnosti

  • Zábavné tvarování postavy

  • Dynamické posilování středu těla

  • Hubnutí, udržení zdravé váhy

  • Lepší koordinace

  • Spojení cvičení a společenské zábavy