Použijte jednu z těchto metod, které pomáhají uvolnit toxiny z lymfy

obrázek: artofdetox.com

Lidské tělo funguje jako namazaný stroj, jde o řadu systémů a procesů. Jedním z nejdůležitějších systémů v lidském těle je lymfatický systém. Skládá se z tekutin a tkání, které protékají celým tělem. Mohou se v něm hromadit toxiny a škodlivé látky, takže následně se tvoří otoky na lymfatických uzlinách, což způsobuje bolest. Může to mít vliv na ledviny a játra. Pro správnou cirkulaci a správnou funkci lymfatického systému můžete udělat některou z níže uvedených metod.

Masírujte pokožku

Jednoduchý krok, můžete jej dělat během sprchováním nebo před. Vezměte suchý kartáč a masírujte tělo v kruhovém pohybu. To povzbuzuje lymfatický systém a také pomáhá exfoliovat pokožku.

Konzumujte ovoce

Je dobré jíst syrové ovoce, protože kyseliny a enzymy z ovoce mají schopnost detoxikovat lymfatický systém. Stimulovat lymfatický systém může například limetka, citron nebo grapefruit. Přidejte do sklenice vody citron nebo limetku a vypijte po ránu. Jde o skvělý způsob, jak detoxikovat tělo.

Cvičení

Každodenní cvičení a pohyb může podpořit lymfatickou soustavu, čímž se z těla odstraňují toxiny a škodlivé látky pryč z těla.

Teplá a studená sprcha

Zatímco se večer sprchujete, používejte střídavě teplou a studenou vodu. Tyto změny způsobují, že vaše lymfa bude produktivnější a zlepšuje se tak krevní oběh.

Skákání

Jednoduše skákejte na trampolíně, pokud jí nemáte, stačí na podlaze. Zrychlí se dýchání a srdeční frekvence, zvýší se lymfatický systém a stimulují se buňky v těle.

Pijte vodu

Toxiny a škodliviny z těla odstraníte tím, že budete pít opravdu spoustu vody, čímž budete svůj lymfatický systém filtrovat. Z těla se toxiny odstraní a navíc se vám zlepší pleť, tělo bude hydratované.

Masáž

Lymfatická tkáň potřebuje k odvodnění jednoduchou masáž, stačí pár minut pravidelně a zbavíte se nečistot, což zajistí, že se do těla dostanou správné živiny.