Podpořte zdraví srdce a cév díky známé očistě z citronů, vody a česneku

Každý čas v roce je ideální proto, abychom se zastavili a zamysleli se nad tím, co můžeme udělat pro zdraví srdce, cév a celého svého těla. Bude totiž správně fungovat jen tehdy, když se o něj budete pečlivě starat a dopřávat mu tu nejlepší péči. Nejdůležitější oblasti našeho zdraví by jistě mělo být zdraví našeho srdce a cév. A právě cévy se mohou dennodenně zanášet, proto není od věci je čas od času pořádně pročistit.

Zdraví srdce a cév je klíčové

Cévy jsou velmi důležité – fungují v našem těle jako rozvodné potrubí krve. Nejen s věkem, ale také se špatným životním stylem se jejich kvalita zhoršuje. Kornatění cév pak vede k jistým problémům, a někdy dokonce i ke smrti. S tím souvisí mnoho zdravotních rizik jako například vysoký krevní tlak, infarkt, mrtvice, vysoká hladina cholesterolu a další. Přitom vaše cévy nepotřebují mnoho, aby zůstaly v dobré kondici. Už i naše babičky používaly jednoduchý očistný recept, který můžete opakovat klidně každý měsíc.

Očista, která funguje už celá desetiletí

Jelikož všechny používané suroviny jsou přírodního charakteru, je tento recept vhodný pro každého. Příprava i použití je snadné a zvládne jej skutečně i velmi vytížený člověk. Jaké suroviny budete na přípravu tohoto detoxu potřebovat?

  • 4 středně velké citrony v bio kvalitě
  • 2 litry vody
  • 4 velké stroužky česneku
  • Kousek zázvoru

Pokud se vám podaří sehnat citróny, které jsou spolehlivě bez postřiku, můžete je celé nakrájet na menší kousky. Pokud ne, raději je oloupejte a využijte jen jejich dužinu. Dále oloupejte a nakrájejte také česnek a zázvor a všechny ingredience včetně vody dejte do velkého mixéru. Směr řádně rozmixujte, dokud nevznikne hladká kaše. Směs poté přelijte do hrnce a přiveďte k varu. Poté ihned odstavte z plamene a nechte vychladnout. Posledním krokem je, vzniklou kaši přecedit přes plátýnko do uzavíratelné nádoby. Detoxikační šťávu poté uložte do lednice.

Jak detox používat? Je to snadné – stačí jen popíjet malou sklenici tohoto nápoje každý den ráno na lačný žaludek. Nebudeme vám tvrdit, že to chutná skvostně, ale na specifickou chuť se dá postupně zvyknout. Důležité je, že vám tento nápoj skutečně pomůže pročistit cévy a ozdravit váš kardiovaskulární systém. Pokud nechcete nápoj pít denně, dopřejte si alespoň jedenkrát do měsíce intenzivní třídenní kůru, kdy vypijete každý den půl litru tohoto nápoje.



Řekněte ostatním, co si myslíte