Zadržování vody v těle představuje vážný zdravotní problém. Naučte se mu předcházet

Fotografie: Depositphotos

Otékání různých částí těla je velice nepříjemná věc, která někdy potrápila snad všechny lidi. A není moc jednoduché se toho zbavit.

Stalo se vám někdy, že jste se najednou nemohli dostat do oblečení a nebo nemůžete sundat z prstu snubní prsten? Máte pocit, že jste nafouklí a oteklí? Tak tím pádem nejspíš trpíte nepříjemným zadržováním vody. To jednoduše řečeno znamená to, že tělo ukládá více vody, než vylučuje, a z toho důvodu se cítíte oteklí. Voda tvoří asi 60% celkové tělesné hmotnosti, ale u lidí, kteří trpí na otoky, je to mnohem více, říká lékařka Hrefna Palsdottir.

Příznaky zadržování vody

Mezi nejčastější příznaky patří samozřejmě různé otoky. Lidé, kteří na zadržování vody trpí, se většinou budí s oteklými víčky. Mohou si všímat také oteklých nohou, rukou i jiných částí těla. Také se dost možná budou cítit po každém jídle nafouklí a bude jim během dne kolísat hmotnost.

Jak se zadržování vody zbavit

Nejlepším a nejznámějším bojovníkem proti zadržování vody je obyčejná citronová šťáva. Polévkovou lžíci této šťávy smíchejte v hrnku s horkou vodou a přidejte lžičku medu.

Tento nápoj si připravujte a pijte několikrát denně a začnete si všímat, že vás již nebudou trápit otoky. Pokud ale trpíte poruchami ledvin nebo vás často pálí žáha, raději se citronové šťávě vyhněte.

Fotografie: Pixabay

Jablečný ocet

Jablečný ocet pomáhá vyrovnávat hladiny sodíku v těle, což pomáhá při zadržování tekutin a také doplňuje tělesné zásoby draslíku. Stačí, když smícháte jednu lžičku octa ve sklenici vody a popíjejte přes den, ideálně 2 sklenice denně. Skvělý je také brusinkový džus, který pomáhá odvádět přebytečnou tekutinu z těla. Také je to skvělá prevence před záněty močového měchýře, takže je opravdu dobré pravidelně ho pít.

Fotografie: Pixabay

Pampeliška

Pampeliška je rostlina, která roste vlastně úplně všude. Mnozí se snaží jí ze své zahrádky odstranit, aniž by tušili, že má až zázračné léčivé účinky. Je opravdu skvělým zdrojem draslíku. Přidejte jednu čajovou lžičku sušených pampeliškových listů do vlažné vody a nechte přibližně 10 minut louhovat. Poté už jen stačí popíjet během dne. Před tím, než tyhle rady začnete provozovat, poraďte se se svým lékařem.

Zdroj: Healthline