Nože: Víte, jaký typ je pro vás nejvhodnější?

Rádi byste si pořídili nůž, ale nevíte, jak si správně vybrat? Jelikož existuje nepřeberné množství různých typů i velikostí, člověk se při jejich prohlížení snadno zamotá. V dnešním článku vám však přinášíme několik jednoduchých tipů, jak při výběru postupovat.

Za jakým účelem nůž kupujete?

Naprostým základem při výběru nože je rozhodně vědět, za jakým účelem si plánujete nůž pořídit. Jedná se o velice důležitý krok, protože se od něj bude následně odvíjet úplně všechno. Musíte si uvědomit, že jiný nůž je vhodný, pokud s ním plánujete krájet při stanování opečené buřty, anebo jej s sebou budete brávat na ryby. Některým lidem je zase praktická stránka celé věci úplně jedno a chtějí si pouze pořídit unikátní kousek, co se jim bude líbit a udělají s ním dojem na své okolí.
Až budete mít ve výše zmiňovaném jasno, přichází na řadu se rozhodnout, zda pro vás bude lepší nůž pevný, anebo více využijete nůž skládací, který je podstatně skladnější a má nižší hmotnost. Další kritérium, co je při nákupu nože třeba řešit, je ostří. To se dělí na tři typy – hladké, vroubkované a kombinované, přičemž každé má svá specifika. Nejlépe se udržuje to hladké, avšak pokud chcete například řezat lana, je lepší zvolit ostří kombinované, anebo s vroubky.

Nůž musí perfektně sedět

Při nákupu nože musíte bezpochyby dbát také na to, jak dobře vám bude daný model sedět v dlani. Jde o to, že když by byl příliš velký a těžší, než dokáže zvládnout, snadno se můžete ošklivě poranit, což rozhodně nechcete. Vždy tedy buďte při výběru obezřetní a nepřeceňujte své síly, protože až budete mít v ruce několik stehů, budete své nerozvážnosti litovat.
Kvalitní nože za příznivou cenu nabízí například společnost Kentaur. Navštivte jejich internetový obchod a vyberte si z pestré palety zboží nejrůznějších značek.