Noční křeče už vás nebudou trápit. Pomůže mast z unikátního vlaštovičníku

Také se vám stává, že vás přepadnou nečekané noční křeče do nohou, které ne a ne přestat, a vy kvůli nim přicházíte o drahocenné minuty odpočinku? Nejenom, že jsou opravdu bolestivé, ale také narušují hladký průběh spaní, a tedy i jeho kvalitu. Jsou tedy problematické z mnoha důvodů, ale není lehké se jich zbavit. My vám ale dnes ukážeme recept na unikátní mastičku z pouhých dvou ingrediencí, která vám uleví od křečí i bolesti.

Křeče, které kazí spánek

Křeč či odborně spasmus je stav, kdy dochází ke stahu kosterní nebo hladké svaloviny. Všichni jsem ale jistě už nějakou tu křeč v životě zažili, takže si dokážeme představit, jak to probíhá a také jak to bolí. Příčin křečí během nočních hodin může být mnoho, některé jsou vážnějšího charakteru, jiné mírnějšího. V každém případě je dobré tento stav konzultovat s lékařem, který vám pomůže odhalit příčiny a doporučit vhodný postup léčby. Podpůrně se vám ale bude hodit mast, která vás bude schopná zbavit křečí rychle a efektivně, a právě tehdy, když to urgentně potřebujete.

Jako nejčastější důvody nočních křečí v lýtkových svalech, se uvádí celkový stres, únava, nedostatek hořčíku, přetížení svalů či nedostatečný pitný režim. A pak už stačí málo a nepříjemné stahy se mohou dostavit. Při křeči se doporučuje svaly protáhnout a následně je promasírovat. Dělat ale něco takového uprostřed noci není nic příjemného. Preventivně lze křečím předcházet tak, že si každý večer budete často postižená místa mazat touto přírodní bylinkovou mastičkou.

Malý zázrak pro klidnou noc

Co budete na tento malý přírodní zázrak potřebovat?

  • Vazelínu
  • Extrakt z vlaštovičníku

To je vše! Je to snadné, že? Následně už jen smícháte jeden díl vlaštovičníku se dvěma díly vazelíny a dobře promícháte. Vzniklou mast poté uskladněte do malé uzavíratelné skleněné lahvičky a natírejte si ní nohy každý večer před spaním. Někomu pomůže mast okamžitě, jinému musí několik dní zabírat. Tak jako tak se ale frekvence křečí během nočních hodin výrazně sníží a po nějakém čase odezní úplně. Pokud už se ale křeče přeci jen dostaví, mějte mast vždy připravenou jako první pomoc, která rychle uleví od potíží. Skutečně to funguje a je to velmi snadné a levné řešení. Extrakt z vlaštovičníku seženete v lékárně nebo na internetu a vazelínu dost možná máte doma.Řekněte ostatním, co si myslíte